Anasayfa » Genel » DFI Money (YFII) nedir?

DFI Money (YFII) nedir?

DFI Money YFII, merkezi olmayan finans DeFi toplayıcı platformu Yearn.finance ’ın YFI bir çatalıdır. Bu çerçevede DFI Money YFII hakkındaen çok araştırma yapılan üniteler arasında yer alıyor. Peki, DFI Money YFII nedir? Ayrıntılar haberimizde… 

DFI Money YFII nedir?

DFI MONEY YFII NEDİR? 

DFI.Money ’nin yerel tokenı, likidite sağlayıcılarının ağ etkileşimlerine göre kazandığı sabit tedarik tokenı olan YFII ’dır. DFI.Money YFII, getiri toplamayı basitleştiren ve tokenların adaletli dağılımını sağlamak için token halving modelini kullanan bir DeFi protokolüdür. YFII, YFI ’ın bir çatalıdır. DFI.Money YFII merkezi olmayan kredi, merkezi olmayan finans DeFi projelerinin arttaki itici efordur. Bu projelere likidite sağlayanlar, verim çiftçiliği veya likidite madenciliği yoluyla faiz kazanmaktadır.

Bazı DeFi ağlarının, çiftçilerin elde ettiği mükâfatları artıran kendi tokenları vardır. YFII gibi değişikleri, tasarlanmış bir yarıya indirgeme modeli aracılığıyla havuz likiditesinde eksilmeyi önlemek için öbür protokollerden çatallanmıştır. Çin pazarında YFII, YFI ’dan dağıldıktan kısa bir zaman sonra DeFi topluluğunun güvenini kazanmıştır. Hard fork için verilen nedenler arasında varlıklı katılımcıların partiyi bozmasını yasaklamak yer almaktadır. DFI.Money YFII, getiri toplamayı basitleştiren ve tokenların adaletli dağılımını sağlamak için token halving modelini kullanan bir DeFi protokolüdür. Protokol şu anda Çin DeFi pazarında oldukça popülerdir.

Yearn.finance YFI batıda geliştirilmişken, DFI.Money YFII ise doğu bölgesinde geliştirilmiştir. Projenin batı versiyonuna mukayeseyle yeni pazarındaki versiyonu çok daha büyük bir zafer göstermiştir. Haziran 2023 ’nin sonuna Doğru piyasaya sürüldükten sonra, birkaç Çin ’li likidite madenci yeni efora katılmıştır ancak birkaç gün sonra ağ kripto para borsalarını, sanal para hedge fonlarını, madencilik havuzlarını ve merkezi finans projelerini kendine sürüklemiştir.

Protokol, WeChat ’te bir araya gelen güçlü bir topluluğa sahiptir. Bu, sosyal medya platformundaki kavgaların Amerika Birleşik Devletleri ’den İngilizce konuşan şahısları aktif bir biçimde yasaklamasından bu yana Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki diplomatik açmazları göstermektedir. DFI.Money YFII ağı, aktüelleme veya değiştirme için tüm usulleri yasaklamıştır. Bu gidişat, sistemin token ekonomisinin yükseltilmesini güçleştirecektir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın