Anasayfa » İlaç Rehberi » Spasmomen

Spasmomen

Spasmex nedir ne için kullanılır, Spasmex nasıl kullanılır, Spasmex ’in saklanması, Spasmex ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Spasmex’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Film Kaplı Tablet

Trospiyum klorür

Ambalaj:

 15 mgx30, 50, 100 tablet

: : 30 mgx30, 50, 100 tablets.

Endikasyon:

 Nonhormonalve nonorganik vejetatif mesane işlev bozuklukları semptomatik irritable mesane, duyusal urge inkontinans; Medulla spinalisin supranükleer lezyonlarına sekonder olarak büyüyen spastik nörojen mesane detrusor hyperreflexia vaziyetlerde görülen idrara çıkma sıklığında çoğalış pollaküri ve gece işemesinin noktüri semptomatik rehabilitasyonunda endikedir.

Kontrendikasyon:

 Dar açılı glokomu olan hastalarda, selim prostat hipertrofisinde,idrar retansiyonu olan hastalarda, mide bağırsak kanalının mekanik stenozunda,taşiaritmide ve myastenia graviste kontrendikedir.

Uyarılar:

 Trospiyum Klorür plasentayı geçer. Süte geçer. Hamilelik ve laktasyonda kullanımında kesin tehlike oluşturduğuna dair bilgi yoktur. Bu ilaç, klasik dozda alındığında dahi görme duyusunu tesirler. Bu sebeple araba ve öbür vasıtaların kullanımı mahzurlu olabilir.

Yan Tesirleri:

 İlacın Antikolinerjik tesirlerine bağlı olarak yan tesirler görülebilir. Misalin ter ve salya salgısı eksilebilir. İdrar retansiyonu ve kalp atım süratinde bozukluk olabilir. Özellikle yeterince düzenlenmemiş hipermetropisi olanlarda, görme fluluğu görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Amantadinin,trisiklik antidepresanların, kinidinin ve antihistaminiklerin vadisi piramidin antikolinerjik tesirleri ve beta sempatomimetikler taşikardik tesirleri artabilir.

Doz Teklifi:

 Yetişkinler ve gençler için önerilen başlangıç dozu, 8 saat arayla günde 3 kere 15 mg. Hastanın verdiği cevaba göre, günlük tek doz,90-135 mg’ye çıkarılabilir veya 22.5 mg’ye düşürülebilir. Tabletler bir ölçü akışkanla yutulmalıdır. Kullanma direktiflerine göre alınması gereken günlük doz lardan biri unutulduğunda, bir sonraki doz zamanında çift doz alınmamalıdır.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın