Anasayfa » Trend » 3 yıl dolmadan emekli maaşını taşımak isteyenlere 8250 lira promosyon! İşte cayma hakkı bedeli

3 yıl dolmadan emekli maaşını taşımak isteyenlere 8250 lira promosyon! İşte cayma hakkı bedeli

Bankalar, emekli promosyon operasyonları esnasında 3 sene vaat istemektedir. Ancak çalıştıkları bankaları değiştirmek isteyen emeklilerde “3 sene dolmadan emekli ücreti taşıma cayma bedeli” mevzusunda meraklı olarak araştırmalarını yapmaktadırlar.

Emeklilere yapılan son zamlarla beraber promosyon yarışına giren bankalar yurttaşlar tarafından yakın takibe alındı. Promosyon yarıyılında bankalar tarafından yüksek öneriler yapılırken cayma hakkı sayesinde emekliler istedikleri zaman bu fırsatı değerlendirerek başka bir bankaya geçiş yapabiliyor.

Bankaya, “Ücretimi 3 sene sizden alacağım” vaadini vererek promosyondan faydalanan emekliler, bu hak sayesinde daha cazip öneriler ortaya çıktığı zaman bunlardan rahatlıkla yararlanabilecek. Bunun için öncelikle harekâtlara başlamadan emeklinin yapması gereken tek şey vaat verdiği bankaya promosyon iadesi asıllaştırmış olmak.

3 yıl dolmadan emekli maaşını taşımak isteyenlere 8250 lira promosyon! İşte cayma hakkı bedeli

3 Sene Dolmadan Emekli Ücreti Taşıma Cayma Bedeli

Bir emekli A bankasından 3 senelik yarıyıl için 375 lira ödeme aldığını farz ettiğimizde 3 gün sonra B bankası 450 lira öneri ettiğini düşünürsek; Emekli A bankasına 375 lire cayma bedeli ödeyerek iade ederek, B bankasına ücretini taşıyabilecek.

Şayet bu emeklinin A bankasından 375 liralık promosyonu almasının üzerinden 1 yıl gibi bir zaman zarfı geçmişse bu gidişatta emeklinin iade etmesi gereken meblağ 2 senelik zamana denk gelen meblağ olacak. Emekli, A bankasına 2 senelik zamanın meblağı olan 250 lirayı iade edecek.

ANEKDOT: Sosyal dayanaklar ve bankaların tertip etmiş olduğu promosyonlarda tüm balakalar internet kaynaklı olup verilen sayı ve meblağlardan SuperHaber ekibi mesullük kabul etmemektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın