Anasayfa » Genel » Abdulkadir Özbek

Abdulkadir Özbek

Abdulkadir Özbek Biyografisi

Abdulkadir Özbek, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. İşletme Bölümü alanında da doktora çalışmasına devam etmektedir.
Abdulkadir Özbek, Hacettepe Üniversitesi’nde Kişisel Gelişim Topluluğu’nu kurmuş ve 2 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmüştür. Üniversite öğrencisi iken 2004 yılında Personal Development Academy (Kişisel Gelişim Akademisi) şirketini kurmuştur.

Abdulkadir Özbek, halen aktif olan PDA Danışmanlık şirketinde şu ana kadar 400.000’den fazla kişiye eğitim vermiştir. “Hafıza Teknikleri”, “Hızlı Okuma”, “Topluluk Önünde Etkili Konuşma” ve “21.Yüzyıl Becerileri” başlıklı sunumlar yapan ÖZBEK; şu ana kadar Türkiye’nin 81 ilinde 220.000’i aşkın kişiye eğitim vermiştir. “Her Hafıza İlgi İster” ve “Dört Çeker Hafıza” isimli online hafıza eğitimleri ve SEBİT’le birlikte geliştirdiği “HızlıGO” isimli online hızlı okuma eğitimleri mevcuttur.

Türkiye’de 104 üniversitede eğitim veren ilk ve tek eğitimcidir. 2011 yılında 44 ülkede düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın Türkiye ayağında en başarılı 10 girişimciden birisi seçilmiştir.

2012 yılında Türkiye’nin ilk özel okul işletmeciliği şirketini kuran Özbek, şu anda Microsoft ve Sebit’in Türkiye’deki ilk ve tek proje okulu olan ve Microsoft’un 2018 yılında bini aşkın proje okulu içerisinde en iyi proje okulu olarak gösterdiği Vizyon Koleji’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Abdulkadir Özbek, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın