Anasayfa » Genel » Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi Biyografisi

Yazar, Stratejist, Televizyon Yorumcusu

Abdullah Çiftçi, 6 Haziran 1967 tarihinde Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi Büyükyapalak köyünde doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur.

İş kariyerine 1988 yılında TÜBİTAK’ta (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) başlayan Abdullah Çiftçi, 1996 yılına kadar orada çalışmıştır. 2001 ile 2011 yılları arasında temizlik, güvenlik, insan kaynakları gibi alanlarda çalışma hayatına devam etmiştir. Bir dönem Onlinegroup adlı şirkette genel müdürlük yapmıştır.

2012 yılında Arap-Türk Gayri Menkul Yatırımcıları Derneği’nde başkanlık yapan Abdullah Çiftçi, internetin kullanımı ile ilgili birçok konferans vermiştir. Özellikle son dönemlerde katıldığı TV programlarındaki yorumları ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Türkiye’de ilk kez 1995 yılında Bilkent Üniversitesinde “İnternetin Sosyal Yönü” konulu konferansı verdi. 1994-2000 yılları arasında İnternet üzerine farklı şehirlerde, STK, Ticaret odalarında 70 konferans verdi. 1995 yılında Hulki Cevizoğlu ile “NASA’nın bilgisayarını delen Müthiş Türkler” konulu bir program yapmıştı.

Abdullah Çiftçi, Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İnternet kullanımı ile ilgili sayısız konferans yapmıştır. Ayrıca Bilgicagihaber.com web sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Abdullah Çiftçi, evlidir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın