Anasayfa » Genel » Adnan Bali

Adnan Bali

Adnan Bali Biyografisi

1 Nisan 2011 tarihinden itibaren İş Bankası ’nın Genel Müdürüdür.

Adnan Bali, 1962 senesinde Gaziantep ’in ilçesi İslâhiye ’de Aziz Bali, Sebiha Bali çiftinin 5 çocuğundan bkocaman olarak doğmuştur. Babası Aziz Bali, 1965 senesinde Almanya ’ya emekçi olarak gitti. Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakültesi Ekonomi Bvefatından 1986 senesinde mezun oldu.

Adnan Bali, iş yaşamına 1986 senesinde İş Bankası Denetim Heyeti Başkanlığında Müfettiş Destekçisi olarak misyona başladı. 1994 senesinde Fon Yönetimi Müdürlüğünde Müdür Destekçisi, 1997 senesinde Fon Yönetimi Müdürlüğü Grup Müdürü, 1998 senesinde ise Fon Yönetimi Müdürü oldu.

2002 senesinde Şişli İş Bankası Müdürü, 2004 senesinde İş Bankası İstanbul Galata Şube Müdürü olarak soyulan Adnan Bali, 30 Mayıs 2006 tarihinde İş Bankası Genel Müdür Destekçiliğine yükseltildi.

Adnan Bali, 1 Nisan 2011 tarihinde İş Bankası ’nın 16. Genel Müdürü olarak ceddilmiştir. Aynı tarihte Kredi Komisyonu Başkanlığı vazifesine seçilmiştir.

Adnan Bali, aynı zamanda Türkiye İş Bankası A.Ş. İdare Heyeti Abonesi ve Türkiye Şişe ve Sırça Fabrikaları A.Ş. İdare Heyeti Başkanı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası İdare Heyeti Başkanıdır.

İngilizce bilen, Adnan Bali, Figen Bali ile konutludur ve 3 çocuğu vardır.

Abonelikleri :
ODTÜ Mezunları Derneği Abonesi
ODTÜ Rektörlük Danışma Heyeti abonesi
Fenerbahçe SK Kurultay Abonesi
Darüşşafaka Toplumu Yüksek Danışma Heyeti Abonesi
TEMA Vakfı Mütevelli Kurul Abonesi
Vehbi Koç Vakfı İdare Heyeti Abonesi
Türkiye Bankalar Birliği İdare Heyeti Abonesi

İçeriği Oyla

Yorum yapın