Anasayfa » Genel » Adnan Öztürk

Adnan Öztürk

Adnan Öztürk Biyografisi

Galatasaray’da 13 Ocak 2018 ’de yapılacak inanılmaz tercihli genel heyette Dursun Aydın Özbek‘in ilk rakibi Adnan Öztürk olacak.

Adnan Öztürk, 1963 senesinde Düzce ’de doğmuştur. İlköğretimi Düzce Namık Kemal İlkokulunda bitirdikten sonra Galatasaray Lisesinden 1982 senesinde mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi petrol mühendisliği bvefatını 1986 senesinde bitirdi ve 1988 senesinde İstanbul Üniversitesi üst düzey idareyicilik programını bitirdi.

Adnan Öztürk, Üniversiteden mezun olduktan sonra dünyanın önde gelen çelik şirketlerinden bkocaman olan Arcelor Mittal’da çalışmaya başladı. Arcelor Mittal’da başladığı kariyerine, Akdeniz – Ortadoğu ve Türkiye’nin Büyümesinden Mesul Başkanı olarak devam etmektedir.

Adnan Öztürk, 2004-2006 ve 2011-2013 seneleri arasında Galatasaray Spor Kulübü İdare Heyeti Abonesi olarak vazife yaptı. Aynı zarneği, Galatasaray Destekleşme Vakfı Mütevelli Kurulu, Galatasaray Destekleşme Sandığı Mütevelli Kurulu, Galatasaray Eğitim Vakfı Mütevelli Kurul ve İdare Heyeti azasıdır. Galatasaray Onur Madalyası sahibidir.

7 Mart 2010 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü başkanlığı tercihlerinde Adnan Polat ’a rakip olmuş ancak kazanamamıştır.

Fransızca ve İngilizce bilen Adnan Öztürk Zeynep Hanım ile konutludur ve Yasemin isminde bir kızı vardır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın