Anasayfa » İlaç Rehberi » AllergoComod

AllergoComod

Alora nedir ne için kullanılır, Alora nasıl kullanılır, Alora ’in saklanması, Alora ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Alora’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Şurup

Passiflora akışkan ekstresi

Ambalaj: 694.4mg/5 mL x 100 mL’lik şişe.

Endikasyon: 

Sıkıntılılık, uykusuzluk, kaygı gibi yakınmaların; adet görme ve menopoz devrelerindeki ruhsal kasvet,gerginliklerin semptomatik rehabilitasyonunda endikedir.

Uyarılar: 

Dikkat gerektiren aygıtları kullanmak zorunda olan şahıslarda ve vasıta kullananlarda ilacın oluşturacağı santral depresif tesir hatırda yakalanmalıdır. Hamilelerde ancak hekim teklifiyle kullanılabilir.

Yan Tesirleri: 

Öğrenilen Hasarlı bir yan tesiri bulunmamaktadır.

İlaç Etkileşimleri: 

Santral asap sistemini deprese eden ilaçlar içki, barbitüratlar, trankilizanlar vb. ile beraber kullanımı sırasında sedatif ve hipnotik tesirlerin çoğalacağı unutulmamalıdır.Disülfiram ile beraber kullanılmamalıdır. Aspartam kullanan şahıslarda idrarda tortu görülebilir Fenilketonüri.

Doz Teklifi: 

Yetişkinlerde, gün süresince yatıştırıcı tesir sağlamak için yemeklerden evvel 1-2 ölçek alınır. Uyku bozukluklarında uyumadan 1 saat evvel 2 ölçek içilir. 3 yaşından büyük çocuklarda, hekim teklifine göre daha düşük dozlarda kullanılır; bir defada yarım ölçekten fazla verilmemelidir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın