Anasayfa » Genel » Araç alacaklar dikkat kandırılmayın! Aracın kilometresinin orijinal olup olmadığı nasıl tespit edilir? İşte ipuçları…

Araç alacaklar dikkat kandırılmayın! Aracın kilometresinin orijinal olup olmadığı nasıl tespit edilir? İşte ipuçları…

İkinci el bir araba almak için piyasadaysanız, tahrif edilmiş bir km sayacı ile sizi aldatmaya çalışabilecek vicdansız satıcılara karşı cingöz olmanız gerekir. Neyse ki, neye bakacağınızı öğreniyorsanız, kmsi düşürülmüş bir otomobili tespit etkenin yolları vardır. Haberimizde, reel km sayacına sahip bir vasıtayı tespit etmenize ve dolandırıcıların kurbanı olmaktan sakınmanıza destekçi olacak bazı ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

PEDALLARI VE DİREKSİYONU ARAŞTIRIN

Kmsi eksilmiş bir vasıtayı tespit etkenin en kolay yollarından biri pedalları ve direksiyon simidini hakimiyet etmektir. Km sayacı düşük bir km gösteriyorsa, ancak fren pedalı fazla derecede aşınmışsa, bu büyük bir meseledir. Eş biçimde, direksiyon simidi parlaksa ve yoğun kullanım bulguları gösteriyorsa, bu, vasıtanın km sayacının gösterdiğinden daha fazla sürülmüş olabileceğinin bir işaretidir.

Kullanılmış bir otomobili incelerken dikkatli olmakta fayda vardır. Vasıtanın reel kmsini ortaya çıkarabilecek ince ipuçlarını arayın. Misalin, koltuk döşemeleri fazla derecede aşınmışsa veya pencere ve klima kumandaları yoğun kullanım bulguları gösteriyorsa, bu gidişat vasıtanın km sayacının gösterdiğinden daha fazla kullanıldığını gösterebilir. Eş biçimde, vites topuzu veya direksiyon simidi fazla derecede aşınmışsa, bu yüksek km yapıldığının bir işareti olabilir.

VASITA SAHİBİNİN DAVRANIŞINA BAKIN

Araç alacaklar dikkat kandırılmayın! Aracın kilometresinin orijinal olup olmadığı nasıl tespit edilir? İşte ipuçları…

Vasıta sahibinin vasıtaya karşı tavrı da bir ipucu olabilir. Vasıta sahibine vasıtanın geçmişi veya kmsi sorulduğunda kaçamak yanıtlar veriyor veya korunmaya geçiyorsa, bu bir şeylerin yanlış gittiğinin işareti olabilir. Öte yandan, vasıta sahibi sarih laflıysa ve detaylı bakım kayıtları sunuyorsa, bu gidişat vasıtanın bakımının iyi yapıldığını ve özen gösterildiğini gösterebilir.

Kullanılmış bir otomobilin kmsi mevzusunda hala emin değilseniz, profesyonel bir tetkik yaptırmak iyi bir fikirdir. Nitelikli bir tamirci vasıtayı araştırabilir ve yüksek kmye işaret edebilecek aşınma ve eskime bulguları olup olmadığını hakimiyet edebilir. Ayrıca vasıtanın bakım kayıtlarını hakimiyet edebilir ve km sayacının Doğruluğunu teyit edebilirler. Vasıtanın meçhul bir geçmişi varsa veya satıcı detaylı bakım kayıtları sunamıyorsa, dikkatli yanaşmalısınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın