Anasayfa » Genel » Araç Satış Vekaleti Ücreti

Araç Satış Vekaleti Ücreti

Vasıta Satış Vekaleti Fiyatı – Vasıta alım satımlarında, satın alan şahsın vasıtayı kendi üzerine alabilmesi için lüzumlu olan vasıta devir operasyonlarının noter huzurunda hakikatleştirilmesi gerekmektedir. İkinci el vasıta alım ve satımında taşıtın el değiştirmesi için lüzumlu olan resmi bir operasyon olarak, iki tarafın da noterde bulunması gerekmektedir.

İki taraftan birinin bir nedenden dolayı orada bulunamaması gidişatında ise bireylerin başka bir bireye bu mevzuda vekaletname vermesi olasıdır. Vasıta Satış Vekaleti Fiyatı, bu mevzuda vekaletname veren şahıslar tarafından oldukça merak edilmektedir.

Vasıta alım satımı ile alakalı noterdeki resmi operasyonların vekalet ile bitirilebilmesi için Noter vasıta satış vekalet fiyatı 2023 senesinde 192 Türk Lirası olarak tanımlanmıştır. Bu fiyatın ödenmesi halinde şahıslar ikinci el vasıta alım satım operasyonlarını bitirebilmektedir. Ancak tek noter gideri bu değildir ve bireylerin öbür noter giderlerini de ödemesi gerekmektedir. Peki, Vasıta Satış Vekaleti Fiyatı ne kadar?

Vasıta Satış Vekaleti Fiyatı

İkinci el vasıta satışı harekâtları için iki tarafta da mani bir vaziyet bulunmadığı ve anlaşıldığı takdirde noter görevlileri tarafından hazırlanan satış kontratı, iki taraftan da imza atılmakta ve ardından patent operasyonuna geçilerek akdikeni bireye vasıta devredilmektedir. Bu esnada ikinci el vasıta müşterisinin ödemesi gereken bir noter vasıta satış fiyatı bulunmaktadır. Bu fiyat, 2023 senesinde aktüel olarak 457 TL ’dir.

Noterde asıllaştırılan operasyonların ardından taşıtın satıcısının ruhsatı iptal edilerek akdikeninin ruhsat harekâtları ve yeni patent dokümanı hazırlanmaktadır. Son olarak noterdeki tüm operasyonların bitirildiği anlamına gelen satış kontratı müşteriye verilmektedir.

Araç Satış Vekaleti ÜcretiVasıta Satış Vekaleti Fiyatı

Noter Vekaletname Fiyatı

Noter vekaletname fiyatı, bir şahsın resmi operasyonlar için noterde bulunamaması gidişatında bu operasyonların güvendiği bir şahıs ile hakikatleştirilmesi ismine vekaletname veren şahsın muhtelif vaziyetlere ve operasyonlara göre değişiklik gösteren ödemesi gereken meblağdır. Noter vekaletname fiyatı 2023 senesinde şöyledir;

Vasıta Satışı İçin Noterden Vekaletname Verme: 192 TL Avukata Vekaletname Verme: 192 TL Genel Vekalet Fiyatı: 550- 1.900 TL Arası Muhasebe Vekalet Fiyatı: 192 TL

Bu fiyatlar hakkında özellikle genel vekaletname fiyatı 2023 senesinde bireylerin en çok merak ettiği fiyatlardan biridir ve bu vekaletname fiyatları, muhtelif vaziyetlere göre 550 ila 1900 TL arasında değişmektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın