Anasayfa » Genel » Bahadır Erdem

Bahadır Erdem

Bahadır Erdem Biyografisi

Aile Hukuku Derneği Başkanıdır.

Bahadır Erdem, 1964 senesinde doğmuştur. Babası Sami Erdem, annesi Bingül Erdem ’dir. Aslen Darende, Malatyalıdır. Ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Ted Ankara Kolejinden 1983 senesinde mezun olduktan sonra 1987 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden mezun oldu. 1992 senesinde yayınladığı teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bvefatı ’nden Yüksek Lisans Derecesini, 1998 senesinde yazdığı hekime teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bvefatı ’nden Hekime unvanını aldı.

Bahadır Erdem, 2000 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devlm Dalı ’na Dayanakçı Doçent, 2004 senesinde de aynı Anabilim Dalına Doçent ve 2009 senesinde de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Enternasyonal Özel Hukuk Anabilim Dalına Profesör kadrosuyla atandı. Prof. Dr. Erdem, ayrıca, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nde enternasyonal özel hukuk, kanunlar anlaşmazlığı, halklar arası bireysel davalar, halklar arası fikri mülkiyet hukuku, Türk Yurttaşlık hukuku ve yabancılar hukuku dersleri vermektedir.

27 Kasım 2007 tarihli ve 5718 rakamlı Enternasyonal Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun ’un, tüm hazırlık çalışmalarında bulunmuş ve Adalet Bakanlığı Komiteyi Azası olarak Kanun ’un kabul edilmesine kadar faal misyon yapmıştır.

Prof. Dr. B. Bahadır Erdem 2004-2010 senelerinde Türkiye ’deki üniversiteleri temsilen Türk Tescil Enstitüsü İdare Heyeti azalığı misyonunu yürütmüştür. Profesör Bahadır Erdem, Özel Hukukun Geçimleştirilmesine Ait Beynelmilel Enstitü ’nün UNIDROIT İdare Konseyine seçilen Türkiye ’nin ilk resmi abonesidir.

Prof. Bahadır Erdem, hâlihazırda Aile Hukuku Derneği ’nin başkanlık misyonunu yürütmektedir. Bahadır Erdem, aynı zamanda Türk Eğitim Vakfı mütevelli kurulu azası olup, Melek Yatırımcılar Derneği idare heyeti azalığını da sürdürmektedir. Prof. Bahadır Erdem aynı zamanda uzmanlık alanına giren mevzularda avukatlık, ulusal ve enternasyonal tahkim alanında hakemlik, arabuluculuk, danışmanlık ve bilirkişilik de yapmaktadır. Prof. Bahadır Erdem, birçok ICC tahkim duruşmasında hakemlik yapmış ve yapmaktadır.

Bahadır Erdem, 1999 senesinde kurmuş olduğu “Erdem/Erdem Hukuk Bürosu”nun sahibidir.

Bahadır Erdem konutludur ve bir kız çocuğu vardır.

Abonelikleri ve Misyonları:
– UNIDROIT İdare Konseyi Azası
– Aile Hukuku Derneği Kurucusu ve Başkanı
– İstanbul Ticaret Odası İTO Tahkim Divanı Azalığı
– İstanbul Tahkim Merkezi ISTAC Danışma Heyeti Azalığı
– İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Enternasyonal Hukuk ve Enternasyonal Münasebetler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü
– European Law Institute ve UNIDROIT Bünyesinde Yürütülen “From Transnational Principles to European Rules of Civil Procedure” Projede Danışman
– Türk Eğitim Vakfı İdare Heyeti Azası
– Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Kurulu Azası
– İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Eğitim Öğretim ve Takviyeleşme Vakfı Mütevelli Kurulu Azası
– Melek Yatırımcılar Derneği Kurucusu ve İdare Heyeti Azası
– Çocuğum Olmadan Asla Platformu Kurucusu
– Malatya Eğitim ve Öğretim Vakfı Azası
– İstanbul Barosu Azalığı

İçeriği Oyla

Yorum yapın