Anasayfa » Genel » Bakan Nebati’den EYT açıklaması: Bütçe performansı beklenenden iyi olacak

Bakan Nebati’den EYT açıklaması: Bütçe performansı beklenenden iyi olacak

Milyonlarca EYT’li, düzenlemenin Meclise gelmesini, ardından da ilk maaşlarının yatmasını bekliyor. Söz konusu yasa teklifinin Meclise gelmesi için önümüzdeki hafta, maaşların yatması için ise en geç mart ayı işaret edilirken Bakan Nebati, 5 milyon EYT’linin yüzde 40’ının bu yıl emekli olabileceğini ifade ederek EYT ile ilgili tedbir aldıklarını belirtti.

Bakan Nebati'den EYT açıklaması: Bütçe performansı beklenenden iyi olacak

Bakan Nebati, Kanal7’de katıldığı Başkent Kulisi programında konuşan Nebati’nin EYT düzenlemesiyle ilgili açıklaması şöyle:

EYT’NİN TEDBİRİNİ ALDIK 

 

“‘Seçime gidiyorsunuz, seçime giderken bütün bu harcamaları yapıyorsunuz, seçim sonrasında ne olacak diye’ soruyorlar. %1 3,4’ten 1’e düşen bir bütçenin kasası çok güçlü bir şekilde birçok pratik yola devredilmiş demektir, bir. İkincisi, EYT’nin geleceği çok açık. Yani biz bunu arkadaşlarla oturup ‘Her halükarda, bu eğer gelirse, biz bir tedbir alalım’ dedik. EYT ile ilgili bir tedbir almamız gerekiyordu, EYT’nin tedbirini aldık. 5 milyona yakın EYT’linin emeklilik hakkı doğacak. Bunların yüzde 40’ı bu yıl emekli olabilecek. EYT için bütçede kaynağını oluşturduk. Rahatız. Bütçe performansımız beklenenden iyi olacak.”

İçeriği Oyla

Yorum yapın