Anasayfa » Genel » Bal kilo verdirir mi? Uyurken bile yağ yakacaksınız! İşte bal ile zayıflama önerileri…

Bal kilo verdirir mi? Uyurken bile yağ yakacaksınız! İşte bal ile zayıflama önerileri…

Bal yiyerek zayıflamak mümkün! Diyet yapanların korkarak el uzattıkları ancak kahvaltı sofralarında bir türlü vazgeçilemeyen besin bal kilo verdirir mi? Bazı beslenme uzmanları bal yiyerek kilo verebileceğiniz söylüyor. İşte bal ile kilo verme önerileri…

Bal yediğinizde vücutta oluşan termojenik metabolizmayı hızlandıran bir etki gösterir.Bu da yağ yakmanıza sebep olur. Asıl sorunun cevabı da budur. Bal kilo verdirir! Ancak düzenli ve kararlı bal tüketimi ile bu mümkündür.

Tansiyonu dengeleyen bir etkiye sahip olan bal ile kilo vermeyi düşünüyorsanız öneri ise basittir: Uyumadan önce bir kaşık bal yemeniz yeterlidir. Böylece uyurken bile yağ yakabilirsiniz.

Ham bal hem zayıflatıyor hem de çok faydalı - Sağlıklı Beslenme

Bal, tansiyonu dengeler: İçerdiği antioksidanlar sayesinde yüksek tansiyonu düşürerek, dengede kalmasına yardımcı olur. Kalp komplikasyonlarını önlemede etkilidir.

Mışıl mışıl bir uyku sizi bekliyor: İçerdiği triptofan hormonu sayesinde rahatlamaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra içinde bulunan glikojen sayesinde adrenalin akışını önleyerek kaliteli bir uyku uyumaya destek olur.

İçeriği Oyla

Yorum yapın