Anasayfa » Gezilecek Yerler » Balata Nasıl Giderim

Balata Nasıl Giderim

Balat mahalleyi, özellikle hafta sonları İstanbul ’da gezenti yapmak isteyenleri zaman geçirdiği en hoş bölgelerden birisidir. Fener mahalleleri ve Ayvansaray arasında yer alan Balat, İstanbul ’un Haliç kıyısında yer alan ve çok hoş bir sahil şeridi olan hoş bir mahalledir.

Balat Nerede

İstanbul Balat nerede diye soracak olursanız sizlere cevabımız İstanbul, Fatih olacaktır. Bu adrese ulaşabileceğiniz birden fazla erişim yolu ile erişim vasıtayı spektrumu bulunmaktadır. Sizlere en uygun erişim vasıtasını ve erişim yolunu seçim ederek zaman kaybetmeden süratli bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Balat Nereye Bağlı

Balat nereye bağlı diye merak ediyorsanız Balat, İstanbul ’un ilçelerinden olan aktüel sayıma göre 455.000 popülasyona sahipli Fatih ’e bağlıdır. 57 değişik semte sahip olan Fatih, 29 Mart 2009 tarihinde ilçe olmuştur.

Balatta Gezilecek Yerler

Balat ’ta gezilebileceğiniz yerlerin hududu yoktur. Her cadde başka bir eşsiz hadiseyi karşınıza çıkartır ve Balat ’ta gezilecek yerler mevzusunda rehbere de gereksiniminiz yoktur. Kendi başınıza tüm her yere Google Haritalar takviyesiyle kolay bir biçimde gidebilirsiniz. Fakat Balat ’ı gezmeniz için 1 gününüzü ayırmalısınız. Balat ’ta kahvaltı yapabilir, antikacıları gezebilir, eşsiz resimler çekebilir ve daha bir sürü etkinliği gününüzü en cümbüşlü, en zevkli biçimde geçirebilirsiniz.

Balatta Gezilecek Yerler Listesi

Cibali Kapısı Kadir Has Üniversitesi Tarihi Minik Mustafa Paşa Hamamı Gül Cami Ayakapı Hamamı Perispri Cafe Özel Maraşlı Rum İlkokulu Rum Ortodoks Patrikhanesi Renkli Kapılar Renkli Merdivenler Dimitrie Cantemir Konutu ve Parkı Özel Yuvakimyon Rum Kız Lisesi Moğolların Meryemi Kilisesi Kanlı Kilise İstanbul Fatih Özel Fener Rum Lisesi Kiremit Sokağı Konutları Balat Kültür Konutu Kadın Yapıtları Kütüphanesi ve Balaka Merkezi Vakfı Metroloji Kilisesi Tarihi Taş Fırın Evin Unlu Mamulleri Sveti Stefan Bulgar Kilisesi Tahta Minare Cami Köfteci Arnavut Merdivenli Yokuşu Çıfıt Çarşısı Yanbol Sinagogu Balat Turşucusu Ahrida Sinagogu Molla Aşkı Teras Cafe Balat Surp Hireşdagabet Ermeni Kilisesi Ferruh Kethuda Cami Hz. Cabir Cami Agora Birahanesi 1890

Balat Merdivenli Yokuş

Balat merdivenli yokuşu belki de Balat ’ın en popüler konumlarından bir tanesidir. Balat‘a gittiğinizde kesinlikle ziyaret etkeniz gereken yerlerden bir tanesi olan Balat merdivenli yokuşun önünde her daim resimciler, selfie çekinenler olacaktır. Onlara aldırmadan sizde bu renkli konumda serbestçe resimlerinizi çekebilirsiniz. Renkli kapıları ile ünlü olan Balat merdivenli yokuşu Yıldırım Sokağındadır.

Balat ’a Nasıl Giderim

İstanbul Balata gidilir, Balat ’a yol tarifi nedir diye soracak olursanız sizlere cevabımız birden fazla erişim vasıtasını veya yolunu kullanabileceğiniz olacaktır. Dilerseniz otobüsle dilerseniz de öbür erişim taşıtlarıyla süratli bir biçimde gidebilirsiniz.

Merkezi bir nokta olan Eminönü ’ne gelip orada İETT otobüsleriyle Balat ’a ulaşabilirsiniz. Metrobüs ile gelenler ise Ayvansaray durağında inip buradan yürüyerek varabilir.

Balat Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz altta yazılı olan numaralı rastgele bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en Doğru biçimde gideceğiniz konuma eriştirecektir. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

33ES Eminönü 35D Balat Peron / Son Durak Doğrultuyu 36CE Cebeci Peronlar 41Y Ayazağa / Son Durak Doğrultuyu 44B Hamidiye Semti 48E Köprübaşı Semti 55T Gaziosmanpaşa 99 Akşemsettin Semti 99A Gaziosmanpaşa 99Y Yeşilpınar 399B Eminönü Kantarcılar 399C Sultangazi Peronlar DOLMUŞ: D-15 Yenibosna MİNİBÜS: B-44 Şişhane 36T Cebeci Peronlar 38T Küçükköy Alan / Sondurak Doğrultuyu 47 Eminönü 47A Yenikapı Aktiflik Alanı 47E Karadolap Semti 47K Kazım Karabekir Camii

Balat ’a En Yakın Otobüs Durakları

Köprübaşı / Emınönü Doğrultuyu 2 dk yürüme Fener / Eyüp Doğrultuyu 6 dk yürüme Aynalıkavak / Kasımpaşa Doğrultuyu 13 dk yürüme Aynalıkavak / Hasköy Doğrultuyu 60 dk yürüme

 

Balat Gezi Videoları

Balat gezilecek yerler ve Balat gezi rehberi mevzusunda ziyaretçilerimizden çok fazla sual almaktayız. Youtube ’da Balat hakkında oluşturulan, Balat ’ı dolaşan ve tanıtan bir çok video bulunmaktadır. Balat hakkında ve Balat gezilecek yerler mevzusunda takviyeye gereksiniminiz varsa alttaki videoları izleyebilirsiniz.

Balata Nasıl GidilirBalata Nasıl Giderim

Bir içeriğimizin daha sonuna geldik. Balata Nasıl Giderim, Balat nerede, Balat yol tarifi gibi başlıklarla sizlere umarız takviyeci olabilmişizdir. Şimdi isterseniz bir öbür içeriğimiz olan Adalara Nasıl Giderim? İçeriğimizi okumaya başlayabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın