Anasayfa » Genel » Barış Arduç

Barış Arduç

Barış Arduç Biyografisi

Barış Arduç, 9 Ekim 1987 tarihinde anne babası çalışmak için İsviçre ’ye gittiklerinde İsviçre ’de ailesinin ortanca çocuğu olarak doğmuştur. Arnavut orijinli anne babası İsviçre ’de emlakçılık yapmaktaydı. Baba tarafı Fatsa, anne tarafı Artvinlidir. Onur Arduç isminde abisi ve Mert Arduç asında kardeşi vardır. Barış Arduç, İlkokulu Sakarya ve Gölcük‘te, ortaokulu Bolu‘da okudu. Lise son sınıfta ailesiyle beraber istanbul’a gelerek ortaöğrenimini İstanbul’da bitirdi. Liseden sonra Kayseri‘de spor yüksekokulunu kazandı fakat ilk senesinde mektebe adapte olamayınca İstanbul’a geri döndü.
Barış Arduç, yüzme, dalgıçlık ve futbol sporlarıyla ilgilenmekte vçalışmaları da yapmaktadır. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı olarak İstanbul Şile’de 8 sene cankurtaranlık yaptı.

Ayla Algan ile tanıştıktan sonra Ekol Drama’da kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca Sadri Alışkın Tiyatrosu’nda teatral eğitim de aldı. Oyunculuk kariyerine, 2011 senesinde Ömür Gedik‘in Paramparça isimli klibi ile ilk adımını attı.

2014 senesinde üretimciliğini Necati Akpınar ’ın yaptığı “Deliha” sinema filminde Cemil şahsiyetini canlandırırken, Gupse Özay, Derya Alabora, Cihan Ercan, Zeynep Çamcı, Hülya Dinler, Cenk Durmazel, Korhan Herduran ve Jeyan Mahfi Tözüm ile birlikte oynadı.

2015 senesinde başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Sezin Akbaşoğulları, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Ekin Türkmen ve Tomris İncer gibi oyuncuların paylaştığı “Racon: Ailem İçin” dizisinde Tekin şahsiyetini canlandırdı.

Barış Arduç, 19 Haziran 2015 tarihinde Star TV‘de yayınlanmaya başlayan ve baş rollerini Elçin Sangu, Salih Bademci, Sinem Öztürk, Nergis Kumbasar ve Levent Ülgen ile paylaştığı “Kiralık Aşk” isimli dizide Ömer şahsiyetini canlandırdı.

Barış Arduç, 2014 senesinden beri oyuncu Gupse Özay ile birliktedir.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Mutluluk Zamanı Mert Sinema Filmi
2015 – 2016 – Kiralık Aşk Ömer TV Dizisi
2015 – Racon: Ailem İçin Tekin TV Dizisi
2014 – Yalnızca Sen ErsinSinema Filmi
2014 – Deliha CemilSinema Filmi
2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı Selim TV Dizisi
2012 – 2013- Benim İçin Üzülme Ahmet TV Dizisi
2011 – Dinle Sevgili Hakan TV Dizisi
2011 – Minik Hanımefendi Cenk TV Dizisi
2011 – Pis Yedili TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın