Anasayfa » Genel » Barış Kılıç

Barış Kılıç

Barış Kılıç Biyografisi

Barış Kılıç, 21 Şubat 1978 tarihinde Malatya,Arguvan ’da doğmuştur. 1983 senesinde istanbul ’a taşındı. 1 ablası 1 kız kardeşi vardır. Babası emekli ilkokul hocayıdır. Okmeydanı Anadolu Lisesi ’ni bitirdi. İstanbul üniversitesinin iktisat fakültesinden mezun oldu.
Mezun olduktan sonra yabancı dilini geliştirmek için Amerika ’ya gitti. Bir vakit burada kalıp yabancı dilini geliştirdikten sonra Türkiye ’ye döndü ve Yeditepe üniversitesinde yüksek lisans yaptı.

Üniversite bcerahatçi sınıftan itibaren reklam filmlerinde oyunculuk yapmaya başladı. 1999 senesinde bir oyuncu dostu ile bir cips reklamı reklam filmi için seçmelere gittiğinde ona eşlik etti. Bekleme salonunda bilavelerken oradaki cast direktörü seçmelere onun da girmemi istedi. Ve netice …o seçildi.

2004 senesinde “Bütün Çocuklarım” isimli dizi film ile Kadir İnanır, Jülide Kural, Filiz Taçbaş, Menderes Samancılar, Bahar Erdeniz, Almila Uluer, Ufuk Özkan, Işıl Sergen, Murat Yıldırım, Nil Erkoçlar, Demet Evgar ile birlikte oynayarak dizi film oyuncusu oldu.

2011 senesinde “İsmini Feriha Koydum” isimli dizide Kaptan Levent şahsiyeti canlandırdı. Vahide Gördüm, Hazal Kaya, Metin Sürüklemez, Cihan Okan, Çağatay Ulusoy ile birlikte oynadı.

2014 senesinde “Güllerin Savaşı” başrolünü Canan Ergüder, Damla Sönmez ve Sercan Badur ile paylaştığı dizi filmde oynadı.

2014 senesinde rejisörlüğünü Biray Dalkıran ’ın üstlendiği “Seni Beğeniyorum Adamım” romantik komedi cinsindeki isimli sinema filminde başrolleri Gizem Karaca ve Barış Kılıç paylaşırken onlara kadroda, Asuman Dabak, Ayşen Gruda, Serhat Özcan, Orçun Kaptan, Yıldız Kültür adları eşlik ediyor.

Barış Kılıç, 2007 senesinde Ayşegül Akmedir ile evlendi. 2 çocuğu vardır.

2017 senesinde “Evlat Kokusu” dizisinde Hande Soral, Barış Kılıç, Sedef Avcı, Murat Han, Yeşim Salkım, Selen Uçer, Alihan Türkdemir, Balım Gaye Bayrak, Nail Kırmızıgül, Pınar Çağlar Gençtürk, Haktan Temiz, Hülya Dinler, Engin Yüksel, Tuğçe Kumral, Dilan Telkök, Aksel Üstün, Doğancan Sarıkaya ile beraber oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Evlat Kokusu Aslan AkbaşTV Dizisi
2016 – Oyunbozan EmreTV Dizisi
2014 – Seni Beğeniyorum Adamım Berk Sinema Filmi
2014 – 2015 – Güllerin Savaşı Ömer TV Dizisi
2012 – Merhaba Hayat Burak TV Dizisi
2011 – 2012 – İsmini Feriha Koydum Levent TV Dizisi
2013 – Lale Devri 4. Sezon TV Dizisi
2009 – Sakarya Fırat Berat TV Dizisi
2009 – Aynadaki Düşman Kaan Candemir TV Dizisi
2007 – Bırak Gönlüm Mert TV Dizisi
2007 – Leylan Yaman TV Dizisi
2004 – Bütün Çocuklarım Aybars TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın