Anasayfa » Genel » Barış Murat Yağcı

Barış Murat Yağcı

Barış Murat Yağcı Biyografisi

16 Şubat 2023 tarihinde başlayan Survivor 2023 müsabakasına katıldı.

Barış Murat Yağcı, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir, Çeşme, Alaçatı ’da doğmuştur. Anne ve babası o henüz çok minik yaşlarda iken boşandı. Babasından parçaladıktan sonra ikinci kere evlenen annesinin ikinci eşi Erhan Ernak, Galatasaray ve Ulusal Ekip Basketbol Alıştırmanlığı yapan üvey babasının da manipülasyonuyla birlikte birçok spor dalıyla ilgilendi. İzmir Özel Türk Kolejinde ve İstanbul Şehremini Lisesinde okudu. Üniversite lisans eğitimini İstanbul ’da Bahçeşehir Üniversitesi Beynelmilel İlişkiler bvefatında bitirdi. Daha sonra ise Anadolu Üniversitesi‘nde Spor Yönetimi bvefatında eğitimine devam etmiştir. Oyuncu Birce Akalay kuzenidir.

İzmir ’de basketbola başlayan Barış Murat Yağcı, 2003-2004 ’te Efes Bataryaysan ’e geçtikten sonra forvet olarak oynamaya başladı. Ardından Pertevniyal ekibinde oynadı.

1.91 Cm boyunda ve 87 kilo olan Barış Murat Yağcı, Sekiz sene devamlı olarak profesyonel basketbol oynadıktan sonra Anadolu Efes Basketbol Kulübü’nde basketbolcu olarak oynadığı senelerde yaşamış olduğu sakatlık suratından basketbola veda etmek zorunda kaldı. Bu sırada uzun boyu ve düzgün fiziğinin avantajını kullanarak modellik yapmaya başlamıştır.

Barış Murat Yağcı, 2011 senesinde Best Model Of Turkey müsabakasına katıldı ve Bu müsabakada biltihapçı seçilerek imalcilerin dikkatini üzerine sürüklemeyi başardı. Milano, Brezilya, İsviçre, İtalya, Sırbistan, Hırvatistan, Almanya, Fransa ’da modellik yaptı.

Bahar Kerimoğlu, Serkan Atar ve Ahmet Kaynak‘tan özel oyunculuk dersleri aldı.

Barış Murat Yağcı, ilk olarak Kocamın Ailesi ’yle oyunculuk kariyerine adım attı. Ardından Kiralık Aşk dizisinde Eymen kişiliğini canlandıran Barış Murat Yağcı, aranan oyuncu olarak ardından Şevkat Yerimdar dizisinin kadrosunda da yer aldı ve Bora kişiliğini canlandırarak oyunculuk kariyerinde de başarıya imzalaydı.

2018 senesinde Sosyetik gelin filminde Gizem Karaca ile birlikte başrolde oynadı.

Askerlik misyonunu bedelli olarak yapan Barış Murat Yağcı, atletizm, voleybol, yüzme ve masa tenisi gibi birçok spor dalı ile ilgilenmektedir.

Barış Murat Yağcı, 16 Şubat 2023 tarihinde Acun Ilıcalı ’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2023 müsabakasına katıldı.

Şöhretliler grubunda yarışacak olan Barış Murat Yağcı ’nın ekibinde Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut olurken, Gönüllüler ekibinde ise Yasin Obuz, Cemal Can Canbeğenen, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör yarışacak.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Sosyetik gelin Demir Tv Filmi
2017 – 2018 – Şevkat Yerimdar Bora Tv Dizisi
2016 – Kiralık Aşk Eymen Tv Dizisi
2015 – Figüran Sinema Filmi
2014 – Kocamın Ailesi Akın Ertekin Tv Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın