Anasayfa » İlaç Rehberi » Bellargal

Bellargal

Beklazon nedir ne için kullanılır, Beklazon nasıl kullanılır, Beklazon ’in saklanması, Beklazon ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Beklazon’in mümkün yan tesirler nelerdir.

krem

Beklometazon dipropiyonat

Ambalaj: 

Psö-riazis,her türlü kontakt dermatitleri, her türlü ekzemalar, seboreik dermatitis,intertrigo, ilaç erüpsiyonları, çocuk egzama ile atopik dermatitis,ışınlama ve fiziksel faktörlere bağlı dermatitisler ve yanıklar,nörodermatozlar, alg ruben planus, ürtiker, iltihaplı sivilce, diskoid lupus eritematozus vb. Müstahzarın losyon formu özellikle sızıntılı lezyonlarda saçlı ten ve bedenin kıllı bölgeleri için özellikle uygundur.

Kontrendikasyon:

 Ten enfeksiyonları ayrı bir rehabilitasyon gerektirir ve cevap gecikirse steroid uygulamasına son verilmelidir. Ten vereminde, herpes grubu enfeksiyonlarında,çiçek vb. gibi virütik cilt hastalıklarında, canlı virüs aşılarıuygulamaları sırasında, varikoz ülserlerde ve değişik staz ülserlerindekullanılmamalıdır.

Uyarılar: 

Uzun müddet kullanıldığında tenden emilen ilaç, sistemik yan tesirlere neden olabilir. Diabetes mellitus,peptik ülser, osteoporoz, psikoz meyli, böbrek yetmezliği, konjestif kalp yetmezliği, hipertansiyonu olan ve yaşlı şahıslarda dikkatlekullanılmalıdır. Hamilelerde kullanılması fetusu da etkileyebilir;kesin gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Emziren annelerde ise dikkatle kullanılmalıdır.

Yan Tesirleri:

 Özellikle Geniş bölgelere kapalı rehabilitasyon biçiminde uygulandığında yan tesirlere yol açabilecek miktarda absorpsiyona uğrayabilir. Çocuklarda kapalı rehabilitasyon biçiminde uygulanmasa dahi uzun süreli kullanımı adrenal supresyon neden olabilir.

Doz Teklifi:

 Hasta bölgeye ince bir katman halinde sürülür ve hafifçe ovulur. Başlangıçta, müstahzar günde 2 defa uygulanır. Daha Sonra lezyon iyileşmeye yönelince uygulama daha uzun aralıklarla yapılır ve hatta rehabilitasyon tamamen kesilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın