Anasayfa » Genel » Bu hafta vizyona girecek filmler neler? Vizyondaki filmler 15-22 Eylül 2023

Bu hafta vizyona girecek filmler neler? Vizyondaki filmler 15-22 Eylül 2023

Sinema beğenirler için coşku verici bir hafta daha başlıyor. Bu hafta sinema salonlarında 4’ü yerli üretim olmak üzere toplamda 10 farklı film vizyona girecek. Her biri kendi cinsinde dikkat toplayan bu üretimler, izleyicilere muhtelif öyküler ve tecrübeler sunmayı hedefliyor. Peki, bu hafta vizyonda hangi filmler var? Vizyona girecek filmler neler? Bu hafta vizyondaki filmler neler? İşte 8-15 Eylül 2023 tarihleri arasında vizyona girecek olan filmler…

BU HAFTA VİZYONDAKİ FİLMLER! VİZYONA GİRECEK FİLMLER 15-22 EYLÜL 2023 

Tavuri Rejisör: Derviş Zaim

Dünya prömiyerini Amerika Birleşik Devletlerindeki “True-False Film Festivali”nde yapan bu dokümansal film, Kıbrıslı meşhur dolandırıcı ve hırsız “Tavuri” lakaplı Mustafa Serttaş’ın hayatını anlatıyor. Dikkat çekici bir yaşam öykü olan bu film, Serttaş’ın cezaevi ile dışarıdaki yaşamını 5 sene süresince takip ediyor.

Tehlikesiz Bir Yer Rejisör: Juraj Lerotic

Snjezana Sinovcic ve Goran Markovic’in başrollerini paylaştığı bu dram cinsindeki film, us sıhhati meselelerinin aile ilişkileri üzerindeki tesirlerini gözler önüne seriyor.

After: Her Şey Rejisör: Castille Landon

Bir ayrılığın ardından Portekiz’e giden bir adamın iç hesaplaşmasını mevzu alan bu dram filmi, Josephine Langford, Louise Lombard ve Hero Fiennes Tiffin gibi maharetli oyuncuları bir araya getiriyor.

Metruk Rejisör: Mehmet Ali Zaim

Bilim kurgu cinsindeki bu film, dünya dışı varlıkları inceleyen bir çocuğun kaybolmasının ardından dostunun onu bulma mücadelesini anlatıyor.

Vesnan Rejisör: Bülent Orçin

Sırlı bir biçimde kaybolan bir kadının hayatının kabusa dönüşmesini mevzu alan bu film, izleyicileri çekici bir gerilim atmosferine davet ediyor.

Lanetli Servet: Yanlış Adres Rejisör: Omma Okan Kılıç

Bu film, geçmişiyle yüzleşirken vahim hadiselerin içinde bulunan bir kadının öyküsünü işliyor. Gerilim hoşlananlar için kaçırılmayacak bir üretim.

Silüet: Bir Yılbaşı Kabusu Rejisör: Buğra Kekik

Cümbüşlü bir yılbaşı gecesi için toplanan dost grubunun başına gelen hadiseleri mevzu alan bu film, komedi ve gerilimi harmanlayarak izleyicilere unutulmaz bir tecrübe sunmayı kastediyor.

Maymun Kral Geri Döndü Rejisör: Yunfei Wang

Çinli rejisör Yunfei Wang’ın kutsal yazıları getirmek için iblislerin kol dolaştığı Çin topraklarını temizletmeye yemin eden bir kralın öyküsünü anlatan bu film, aksiyon ve mucizevi öğelerle dolu.

Terracotta Kraliyeti

Haftanın bir değişik Çin üretimi anime filmi olan “Terracotta Kraliyeti,” kraliyetin derinliklerindeki kaba mahlukatları ortadan kaldırmak için yemin eden bir adamın gayretini izleyicilere sunuyor.

Mucize Uğur Böceği ile Kara Kedi

Fransa üretimi olan bu film, riskte olan Paris için süper kahramana dönüşen Marinette ve Adrien’in gayretini anlatıyor. Özellikle genç sinema beğenirler için neşeli bir alternatif olabilir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın