Anasayfa » Genel » Bulmaca Kulesi 2 Eve Dönüş sadece sinemalara!

Bulmaca Kulesi 2 Eve Dönüş sadece sinemalara!

Heyecanla beklenen animasyon filmi “Bulmaca Kulesi: Eve Dönüş”, 28 Temmuz 2023’te sinemalarda izleyiciyle buluştu. Film, Bulmaca Kulesi serisinin ikinci sinema serüveni olarak çocukları ve aileleri büyüleyici bir yolculuğa çıkardı.

“Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş” kahramanlarımız Mert, Aslı, Can ’ın robot Lugit ile birlikte Bulmaca Kulesi’nden parçalayıp asıl dünyaya dönme serüvenini mevzu alıyor. Cümbüşlü ve çekici öykü izleyicilere dostluk, beraber çalışma ve ekip ruhu gibi ehemmiyetli bedelleri öğretiyor.

İmalciler filmi, serinin evvelki zaferlerini ve geniş hayran kitlesini de dikkate alarak büyük bir heyecanla sinemaseverlerle buluşturduklarını ifade ettiler. “Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş”, ilk filmi “Dev Kuşun Sırrı”nin galibiyetini devam ettiren ve izleyicilere unutulmaz bir sinema tecrübeyi sunuyor.

Senaryosunu Ahmet Ercan ’ın yazdığı filmin idaremeliğini Ahmet Erdal ’ın  yaptığı aksiyon serüven cinsindeki Bulmaca Kulesi, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Çocuk kanalının 9 yıldır en çok izlenen dizilerinden. Bulmaca Kulesi, çocuklara eğlenerek bilim öğrettiği için eğitlence deyince Türkiye ’de akla ilk gelen çizgi film oluyor. “Eğitlence” terimi, eğitim ve cümbüş kavramlarının sentezini ifade ediyor. Bulmaca Kulesi, bilgi ve cümbüşü bir araya getirerek, bilmeyi daha cümbüşlü, alaka çekici ve tesirli hale getirmeyi hedefliyor.

Merzigo, Delightful Animation ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ’nin ortak imali olan, dağıtımını TME Films ’in üstlendiği  “Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş” filmi, Bulmaca Kulesi ’ndeki Mert, Aslı ve Can ’ın eve dönüş serüvenini ekip çalışması ve arkadaşlığın ehemmiyetine vurgu yaparken bir yandan da başına buyruk Mert’in metamorfozunu ve gelişimini izliyoruz.

Bulmaca Kulesi tezsi, çocukların sevgisini kazanarak Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Çocuk kanalında büyük bir galibiyet elde etmiş ve çocukların en hoşlandığı çizgi filmlerden biri haline gelmiştir. 2019 senesinde Bulmaca Kulesi, ilk sinema filmi Dev Kuşun Sırrı hikâyesiyle beyaz perdede seyirciyle buluştu. İlk haftasonu 276 salonda 47 bin seyirci ile açılış yapan üretim, toplamda 200 bine yakın seyirci ile 552 bin dolar hasılat yaptı. İlk filmiyle sinema seyircisinden de büyük alaka gören üretim, “Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş” filmiyle daha geniş bir izleyici kitlesine erişmeyi kastediyor.

Üretimci ve Rejisör Ahmet Erdal, “Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş, izleyicileri bir kere daha olağanüstü bir dünyaya taşıyacak. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Çocuk ’un hoşlanılan şahsiyetleri, izleyicileri cümbüşlü ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkaracak. Kendi hünerlerini keşfetme, ekip çalışması ve arkadaşlık temalarıyla dolu olan bu ikinci filminde izleyicileri pek çok sürpriz bekliyor! Misalin; Kahramanlarımızın yaşadığı kulübe Devkuş yürüyecek. Bulmaca Kulesi ’nin sevimli muhafız robotları pogomotlar olacak. Kulenin saklı hazine odası görülecek. Ayrıca film için özel şarkılar bestelendi. Şarkı klipleri için özel dans kareografisi çalışıldı. Sinema salonunda çocuklar ve anne babalar neşeli bir 85 dakika geçirecekler” dedi. 

Film, nitelikli animasyonu, etkileyici müzikleri ve neşeli öyküsüyle seyircilere muhteşem bir görsel şölen sunuyor. “Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş”şan Türkiye genelinde bir milyonun üzerinde seyirciye erişmesi bekleniyor.

Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş, 28 Temmuz’da sinemalarda izleyicilerle buluştu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın