Anasayfa » Genel » Büyük Britanya Ülkeleri (Doğru Cevap)

Büyük Britanya Ülkeleri (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde Büyük Britanya ülkeleri mevzusunda sualler almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber Büyük Britanya ülkeleri mevzusunda Doğru yanıtı vereceğiz. Aynı zamanda büyük Britanya neresi, büyük Britanya kraliyeti, büyük Britanya surat ölçümü mevzularında da değişik bilgiler vereceğiz.

İrlanda adasının doğusunda yer alan Büyük Britanya, Birleşik Kraliyete bağlı olan bir ismedir. Son zamanlarda çok sık bir biçimde ismini duyuran ve popüler olan Büyük Britanya mevzusunda merak edilen suallere yanıt vermeye çalışacağız. 3 ayrı futbol ligine sahip olan Büyük Britanya Premier League, İskoç Premier League ve Galler Premier League liglerine sahiptir. Peki, Büyük Britanya ülkeleri hangisidir? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Büyük Britanya Ülkeleri Hangileridir?

Büyük Britanya Neresi?

Büyük Britanya, İrlanda Adası ’nın doğusunda yer almaktadır ve Birleşik kraliyete bağlıdır.  Britanya adalarının en büyüğü olan Büyük Britanya adasının batı kesimi dağlıktır. Adanın büyük bir kısmıysa düzlüktür ve mera, ağaçlıklarla kaplıdır. Yeşil bir ülke olarak öğrenilen Büyük Britanya ’nın batı kesimi çok yoğun bir biçimde yağış almaktadır. Yumuşak ve nemli bir havaya sahiptir. İçerisinde bulunan en ehemmiyetli akarsular Thame, Trene ve Severn nehirleridir. Fakat bu nehirlerin uzunluğu çok büyük değildir. İsme ufak bir yüzölçümüne sahip olduğu için derelerde kısadır.

Büyük Britanya Surat Ölçümü Nedir?

Büyük Britanya surat ölçümü 209.331 km² ’dir.

Büyük Britanya Ülkeleri

Büyük Briyanta ülkelerini sizler için altta tablo halinde hisseleştik.

AdBaşkentYasamaİngiltereLondraBirleşik Kraliyet ParlamentosuİskoçyaEdinburghİskoçya ParlamentosuGallerCardiffGaller Milli MeclisiKuzey İrlandaBelfastKuzey İrlanda MeclisiBirleşik KraliyetLondraBirleşik Kraliyet Meclisi

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın