Anasayfa » Genel » Caroline Wozniacki

Caroline Wozniacki

Caroline Wozniacki Biyografisi

Profesyonel tenis oyuncusudur.

Caroline Wozniacki, 11 Temmuz 1990 tarihinde Odense, Danimarka ’da Piotr Wozniacki, Anna Wozniacki çiftinin kızı olarak doğmuştur. Aslen Polonyalıdır. Patrik Wozniacki isminde bir abisi vardır ve profesyonel bir futbolcu olarak Kopenhag‘da Boldklubben Frem ekibinde oynamaktadır. Anne babası aslen Polonyalı olması sebebiyle Lehçe ve Danca bilmekte ve ayrıca İngilizce ve Rusça da konuşur. 7 yaşında tenis oynamaya başladı.

Annesi Anna Wozniacki daha öncekinden Polı’nda oynarken, babası Piotr Wozniack da bir profesyonel futbolcu idi. Babası 1985 senesinde Danimarka’nın Boldklubben 1909 ekibine transfer olunca aile oraya göç etmiştir.

15 yaşında profesyonel olan Wozniacki, kariyeri boyunca toplam 23 turnuva kazandı. İlk kere 11 Ekim 2010 tarihinde dünya 1 numarası olmayı başaran Caroline Wozniacki, dünyanın en iyi tenisçilerinden bkocaman kabul edildiği halde Grand Slam kazanamamış tenisçiler arasında yer almaktadır.

Hiç Grand Slam kazanamadı ama çıktığı müsabakalar ve kazandığı turnuvalar sayesinde 19.735.481 dolarlık bir kazanç elde etti.

2005 senesinde profesyonel olmasının ardından 10 senede toplam 456 maçta vazife yapmış olan Wozniacki, bu maçların %72.04ünü kazanma başarısı göstermiştir. Bu yüzde onu en başarılı İskandinav tenisçi yapmaktadır. 1.77 boyunda oağ elini ağırlıklı olarak kullanmaktadır. Sağ elli bir tenisçi olmasına rağmen sol elini de bazı maçlarda iyi bir biçimde kullandığı görülmüştür.

Caroline Wozniacki, Monte Carlo, Monako ’da yaşamaktadır.

Caroline Wozniacki, 2010 senesinde Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları ile 3 senelik sponsorluk uyuşması yaparak Türk Hava Yolları ’nin reklam suratı olmuştur.

2008, 2009, 2010, 2011 senelerinde 4 kere üst üste Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan“New Haven, Connecticut” sarih tenis turnuvasının şampiyonu oldu. 2010 senesinde Rus raket Maria Sharapova ’yı yenerek şampiyon oldu.

2014 senesinde de Amerika Sarih Tenis Turnuvasında final oynadı ancak son maçta elenerek ikinci olabildi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın