Anasayfa » Genel » Çok Borcum Var Çaresizim Ne Yapmalıyım (Çözüm)

Çok Borcum Var Çaresizim Ne Yapmalıyım (Çözüm)

Çok borcum var naçarım ne yapmalıyım, borçlarım var ne yapmalıyım, borcum var ne yapmam gerekli biçiminde ziyaretçilerimizden çok sık sualler almaktayız. Bizlerde bu içeriğimizde ziyaretçilerimizin kafasında olan çok borcum var ne yapmalıyım sualine yanıt kalitesinde geniş anlatımlı bir içerik oluşturduk. Bu içeriğimizle beraber çok borcum var naçarım ne yapmalıyım başlıklarında bilgi vermiş olacağız.

Türkiye ’de borçlu olmak kadar banal bir vaziyet yok aslında… Türkiye ’de karşınıza çıkabilecek neredeyse herkesin borcu var fakat bu sizi hemen ‘ ’herkesin borcu var ya ne olacak ’ ’ dedirtmesin. Borcunuz varsa ve naçar kaldıysanız müracaat etebileceğiniz birden fazla yöntem mevcut. Asla kendinizi salmayın ve ‘ ’bu borçları asla ödeyemem ’ ’ demeyin. Zira o borçları siz yaptınız ve bir biçimde ödemek zorundasınız. Yaşamınızın geri kalanında büyük meselelerle karşılaşmak istemiyorsanız, huzurunuzun kaçmasını istemiyorsanız o borçları teker teker ödememiz gerekli. Bir bir ödersiniz veya az ödersiniz hiç fark etmez yeter ki borcunuza sadık olun, kendinize güvenin ve ödemelerinizi zamanında yaparak tüm borçlarınızı kapatın.

Cok Borcum Var Naçarım Ne Yapmalıyım

Borcunuzun olması sizi kararsız etmeye çekmesin. Herkesin borcu var ve bu borç bir biçimde ödenerek kapanıyor. Borcunuz çok fazlaysa ve bankalarla aranız bozulduysa, peşinize avukatlar düştüyse adım adım alttaki yöntemleri takip ediniz. İlk evvel bu borçları ödeyebilecek yeterli eforunuzun olmadığını zannediyoruz. Şayet olsaydı zati bu içeriğimizi okuyor olmazdınız. Altta paylaştığımız teklifleri dikkate alarak borçlarınızı rahatlatabilirsiniz.

Borcunuz hali hazırda bankadaysa ve avukata düşmemişse bankayla irtibata geçin. ‘ ’Ben bu borcu ödemek istiyorum ’ ’ deyin. Onlar sizlere her halukarda takviyeci olarak borcunuzu yapılandıracak, size uygun ödeme şartını oluşturarak borç ödemelerinizin devamını sağlayacaktır. Bankayla irtibata geçmekten asla çekinmeyin. Banka borcunu alabilmek için size her daim takviyeci olmaktan yana olacaktır.Borcunuz bankada değil de avukattaysa yeniden evhama kapılmadan ve hiç çekinmeden vaziyetinizi anlatır bir biçimde avukatla irtibata geçin. Vaziyetinizi söyleyin, borçları ödeyebilecek kapasitede olmadığınızı iletin. Bir biçimde kendinizi düze çıkartabilecek beyaz palavralar söyleyebilirsiniz fakat mübalağaya kaçmadan zira onlar sizin üzerinize ne var ne yok her şeyi görebiliyorlar. O surattan palavra atarken dikkat edin, siz palavra atsanız da onlar üzerinizdeki tüm mülk varlıklarını göreceklerdir. Avukata vaziyetinizi anlattıktan sonra yapılandırma ortaya çıkacaktır ve tanımladığınız günlerde ödemenizi yapmanız istenecektir. Burada ehemmiyetli nokta; ‘ ’Şayet bir gün tanımladıysanız o günde kesinlikle ödemenizi yapmanız gerekir. ’ ’ Şayet günü gelen borcunuzu avukata ödemezseniz mapus cezası gibi cezalarla karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek.

Borçlarım Var Ne Yapmalıyım

Yukarıyada da dediğimiz gibi herkesin borcu var. Türkiye ’de borç ödemek kadar banal bir vaziyet yok. Neredeyse herkeste kredi, kredi kartı veya muhtelif borçlar mevcut fakat hiç birisi naçarlığa düşerek ‘ ’ne yapacağım ben şimdi ’ ’ demiyor. Sabır ediyor, kendine inanıyor ve borçlarını kapatıyor. Sizde kendinize güvenmeli, asla kendinizi vazgeçmemeli ve borcunuzu kapatacak yolların arayışını sağlamalısınız.

Borç Kapatma Yöntemleri

Borcunuzu kapatmak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz;

Mevcut banka borcunuzu yapılandırabilirsiniz.Bankanız yapılandırmaya gitmiyorsa değişik bankalarla irtibata geçerek borcunuzu değişik bankalara taşıyıp ödemelerinizi hafifletebilirsiniz.Eşinizden, arkadaşınızdan veya akrabanızdan borç isteyebilirsiniz. Borcu borçla kapatmak Doğru olmaz fakat çok naçar vaziyete geldiyseniz bunu yapmanız gerekir.Elinizde son model telefon veya rastgele bir telefon mu var satabilirsiniz. Neticede telefon bu süreçte sizin çok ta lüzumunuz olan bir şey olmayacak. Konutunuzdaki mevcut son model eşyaları veya afaki eşyaları satabilirsiniz. En azından sattığınız eşyalarla borcunuzun bir kısmını ödeyebilirsiniz fakat sizin salt lüzumunuz olan eşyaları netlikle satmayın. Bu vaziyet sizi daha çok naçarlığa iter. Yaşamanıza mani olmayan, sizi kısıtlamayan eşyaları satın.

Yapılandırma harekâtları sonrasında netlikle ödeme gününüzü aksatmayın. Yapılandırma yapmak bir nevi bankaya söz vermektir. Şayet ödemezseniz borcunuz avukata aktarılır ve bu sefer çok daha fazla çıkmaza girerek güç gidişatlarla karşılaşabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın