Anasayfa » Genel » Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TOGG paylaşımı! “Yolun açık olsun, tekerine taş değmesin Togg”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TOGG paylaşımı! “Yolun açık olsun, tekerine taş değmesin Togg”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli otomobil TOGG’un test sürüşünü yaptığı anları sosyal medya hesabında paylaşarak “Yolun açık olsun, tekerine taş değmesin Togg” yazdı. İşte detaylar…

SATIŞ 5 AY SONRA BAŞLAYACAK

Açılışla birlikte bugüne kadar prototip atölyesinde üretilerek çeşitli yol testleri yapılan TOGG’un C-SUV modeli seri üretime tamamen hazır hale gelecek. Hemen ardından ise C-SUV yollara çıkmaya hazır olduğunu belgelemek üzere akredite test merkezlerine gönderilecek. Yaklaşık 5 ay sürecek homolagasyon testlerinin ardından onay belgelerini alacak TOGG, Mart 2023 itibarıyla Türkiye’de satışa sunulacak. 15-18 boyunca yalnızca Türk tüketicilerinin talebine karşılık verecek olan TOGG, daha sonra başta Almanya ve Fransa gibi ülkeler olmak üzere Avrupa ülkelerine ihracat gerçekleştirecek. Mart 2023’te satışa çıkacak C-SUV’un ardından 2025 yılında C segmentindeki tamamen elektrikli Sedan satışa sunulacak. Bu modeli sırasıyla C-Hatchback, B-SUV ve C-MPV modelleri takip edecek.

SADECE FABRİKA DEĞİL AYNI ZAMANDA ‘KAMPUS’

Gemlik’teki tesis yalnızca bir fabrika olarak hizmet vermeyecek. Bu yüzden ismi ‘TOGG Gemlik Kampusu’ olarak anılacak. Çünkü, burada araç üretiminin yanında mobilite ürünleri, Ar-Ge merkezi, kullanıcı deneyim merkezi ve test pisti de yer alacak. Dileyenler TOGG’un Gemlik Kampusu’nu ziyaret ederek burada mobilite ekosistemine yönelik güncel teknolojileri yakından deneyimleyebilecek.

ŞENTOP VE BAHÇELİ DE TOGG’UN FABRİKA AÇILIŞINDA

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TOGG’un Gemlik’teki fabrikasının açılış töreni öncesi TOGG araçları önünde idi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın