Anasayfa » Genel » Damien Comolli

Damien Comolli

Damien Comolli Biyografisi

Fenerbahçe’de başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Koç, başkan olursa futbol direktörü olarak Damien Comolli’yi misyona getirecek.

Damien Comolli, 13 Aralık 1972 tarihinde Béziers, Fransa ’da doğmuştur. Monako’da bir gençlik ekibinde futbolcu olarak oynadı. 1992 senesinde Monako futbol ekibinin 16 yaş altı ekibinin koçluğunu 3 sene yaptı. Ekibine bu sırada bir şampiyona kazandırdı. 1995 senesinde profesyonel koçluk lisansı aldı.

1995 senesinde Arsenal ’ın oyuncu Casusu olarak misyon yapmaya başladı ve Kolo Toure, Emmanuel Eboué ve Gaël Clichy gibi oyuncularının keşfedilmesine sebep oldu.

Monaco, Saint-Étienne, Arsenal, Tottenham Hotspur ve Liverpool kulüpleri ile çalıştı. Günümüzde pek çok Premier Lig ve Championship Ligi ekiplerine danışmanlık vermektedir.

Arsenal, Liverpool, Tottenham ve St. Etienne’de futbol direktörlüğü ve scouting yapan Comolli, Henry, Van Persie, Bale ve Luis Suarez gibi yıldızları İsme futboluna kazandırmasıyla nam yaptı.

Damien Comolli, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Atletik Direktörlük Sertifika Programı’na 2017 senesinde eğitimci olarak katıldı.

Damien Comolli, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca biliyor.

Fenerbahçe‘de başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Koç, başkan olursa futbol direktörü olarak Damien Comolli‘yi misyona getirecek. Ali Koç, başkan olması halinde futbol idaresini bir profesyonele emanet etmeyi düşünüyor.

Teknik Direktör Kariyeri :
1995 – 2003 – Arsenal Oyuncu Casusu
2001 – 2004 – Saint-Étienne Futbol A ekip teknik direktörü
2005 – 2008 – Tottenham Futbol A ekip teknik direktörü
2010 – 2011 – Liverpool Ekip Menajeri
2011 – 2012 – Liverpool Futbol A ekip teknik direktörü

İçeriği Oyla

Yorum yapın