Anasayfa » Genel » Danilo Zanna

Danilo Zanna

Danilo Zanna Biyografisi

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya‘nın Toskana bölgesinde Prato kentinde aşçı bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Ailesinin ayak izlerini takip etti, çok ünlü İtalyan şeflerle çalışarak bayağı bir eğitim aldı ve İtalyan mutfağı hakkında uzmanlaştı.
İtalyan Aşçı şef aşık olduğu Türk kariyerini bırakarak Türkiye ’ye yerleşti. Bir Türkle evli olmaktan ve ülkemizde yaşamaktan son derece mutlu. istanbul ’a yerleşir yerleşmez hemen kendine bir restaurant açmıştır. Bunun haricinde Kanal Türk ’te Tv şefliği yapmaya başladı, bir müddet sonra da Atv ‘de yayınlanan Zahide Yetiş ’in programı “Zahide ile Hayata Yetiş” isimli programına transfer oldu.

Aynı zamanda Ekim 2014 ayından itibaren Danilo Zanna, Planet mutfak Kanalında kendi programı olan “İtalyan İşi” isimli programı hazırlayıp sundu. Danilo Zanna, bildiği acayip Türkçesi ile de dikkat toplamaktadır.

Danilo Zanna, İstanbul, Mecidiyeköy ’de bulunan “The Pizza Co” Restorantın sahibidir.

Danilo Zanna, aynı zamanda da Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary Enstitute ’de her ay İtalyan yemekleri workshopu hazırlamakta ve ayrıca Üniversite de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hem aşçılık, hem tv şefliği, hem Üniversite de danışmanlık ve restaurant işletmek Chef Danilo Zanna‘yı asla yormuyor. Bu kadar yoğun işe nasıl yetiştiğini soranlara ise şöyle yanıt veriyor:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gif “Güneşi üzerinize doğdurmayın. Erken kalkan erken yol alır. Erken kalkın, zamanı dikkatli harcayın, konutunuza ve ailenize kesinlikle ama kesinlikle zaman ayırın. Ehemmiyetli olan zamanı boşa harcamadan nitelikli bir biçimde kullanabilmek.”

Danilo Zanna, İstanbul ’da yaşamaktadır ve 13 Mayıs 2012 tarihinde Tuğçe Demirbilek Zanna d.20 Mart 1981 ile evlendi. Zeno Tibet d.2013 isminde bir oğlu vardır.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” isimli canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu beraber sunmaya başladı. Türkiye’de hayatını sürdüren, değişik halklardan Robbie-Lee Valentine İngiltere, Allen Hulsey ABD, Emrach Uskovski Slovakya, Andrey Polyanin Rusya, Manuel Reina İspanya, Danilo Zanna İtalya, Chaby Han Çabi / Han Chang-yub Güney Kore, Antonio Stokes ABD, Medoune Niang Senegal, Masataka Kobayashi Japonya ile masaya oturdular.

2016 senesinden itibaren Danilo Zanna, Wilco van Herpen ile beraber “Avrupa’dan Anadolu’ya” isimli televizyon programında Türkiye ’nin dört bir yanını ziyaret edecek.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Görümce Sinema Filmi

İçeriği Oyla

Yorum yapın