Anasayfa » Genel » Danni Minogue

Danni Minogue

Danni Minogue Biyografisi

Avusturalya’lı pop şarkıcısı.
Danni Minogue, 20 Ocak 1971‘de Melbourne, Avusturalya‘da dünyaya geldi. Babası Ron Minogue, aslen İrlandalı olan bir muhasebeci, annesi Carol Jones ise dansçıydı. Üç kardeşin en miniği olan Danni’nin ablası Kylie Minogue bir pop yıldızı, büyük erkek kardeşi ise kameramandı. Hakikat ismi Danielle Jane Minogue olan sanatçı, genç yaşta “Skyways” ve “The Bullivans” isimli diziler ile oyunculuk kariyerine adım attı. 1986 senesinde henüz 15 yaşındayken “Young Talent Time” isimli albümde yer alan şarkısıyla şarkıcılık kariyerine başladı. Ancak bu albüm uluslararası pazara girmediği için üni yaşadığı ülke Avustralya ile sınırlı kaldı.

17 yaşına geldiğinde moda tasarımcılığına başladı. İlk defilesinde sunduğu elbiseler 3 gün gibi kısa bir sürede tükendi. Ardından 1989 senesinde Avustralya televizyonlarında “Home And Away” isimli peladı. Danni Minogur 3 sene aradan sonra solo albümü “Get Into You” ile müzik kariyerine döndü. Ancak albüm tanıtımına yeterince ehemmiyet verilmeyince istenilen başarıya erişilemedi. Bunun üzerine sanatçı tekerrür televizyon dünyasına döndü. “It’s Just Anekdot Saturday” isimli programla bütün Avustralya’yı ekran başına kilitlemeyi başardı.

1995 senesinde birçok projede yer alan sanatçı, Japonya’da “Rescue Me” ve “Boogie Woogie” isimli iki albüm çıkardıktan sonra televiyon dünyasında birçok program da sundu. Ayn sene poz verdiği özel bir takvimin satışları rekora imza attı ve tüm zamanların en çok takvimi sıralamasına girdi.

1997 senesinde gelindiğinde 3. albümü “Girl” piyasaya sunuldu. Müzik kariyerindeki en albüm olarak nitelendirilen bu albümde öne çıkan parçaları “All I Wanna Do” ve “Everything I Wanted” isimli şarkılar oldu. Kısa sürede İngiltere listelerinde ilk sıralara yerleşti. Danni Minogue, müzik kariyerindeki başarısını 2003 senesinde çıkadığı “Neon Nights” isimli albümü ile devam ettirdi. Albümde öne çıkan “Who Do You Love Now” ve “Put The Needle On It” isimli parçalar senenin en iyi şarkıları arasında gösterildi. Aynı albümde yer alan “I Begin To Wonder” isimli parça ise son yarıyılin en iyi dans parçaları arasına girmeyi başardı. Sanatçı daha sonra Phil Griffin’in üretimciliğini yaptığı yeni bir single piyasaya sürdü.

Danni,”Don ’t Wanna Lose This Feeling” isimli şarkısı için ; “Tümüyle bir ilişkiyi geri istemeyi anlatıyor. Doğruten geri istersiniz. O ilişki sizin için herşeyden hoş olmasa da düşündüğünüzde sadece hoş zamanları anımsarsınız…” diye yorum yaptı. 2004 senesinin Ocak ayında “You Won’t Forget About Me” isimli yeni single çalışmasını piyasaya süren sanatçı, İngiltere listelerinde yükselmeye başladı. Aynı yarıyıl tiyatro çalışmalarında da yer aldı. Ardından kardeşi Kylie Minogue’un kanser olması üzerine kariyer çalışmalarına bir süre ara verdi ve tedavi sürecinde ablasının yanında bulundu. Kylie Minougue’un iyileşmesinin ardından 2007 senesinde “Club Disco” isimli dans parçalarından oluşan albümünü piyasaya çıkardı. Albümde, daha evvel hit olan parçaları “You Won’t Forget About Me”, Perfection” ve So Under Pressure” gibi parçalarını yeni düzenlemeleri de bulunmaktaydı. Albüm İngiltere listelerinde 2. sıraya kadar yükseldi.

1994 senesinde Nip/Tuck’ın ünlü yıldızı Julian McMahon ile evlenen yıldız, iki sene evli kaldıktan sonra boşandı. Bu evlilikten bir oğul sahibi olmuştu. 1999 senesinde Kanadalı Formula 1 yarışçısı Jacques Villeneuve ile nişanlandı ancak ilişkisi 2001 senesinde sona erdi. En son 2002 senesinde yapımcısı Craig Logan ile nişanlanan sanatçı daha bir seneyi doldurmadan bu kişi ile de dağıldı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın