Anasayfa » Genel » Defne Erkara

Defne Erkara

Defne Erkara Biyografisi

Op. Dr. Defne Erkara, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Defne Erkara, 20 Ocak 1975 tarihinde İstanbul Erenköy ’de dünyaya gözlerini açtı. 1980-1985 tarihleri arasında Erenköy İlkokulunda okudu. İlkokulda değişik talebeler gibi reyin ağırlıklı bir yarıyıl geçirdikten sonra, 1985-1992 seneleri arasında ortaokul ve liseyi Özel Doğuş Kolejinde okudu. Ortaokuldan itibaren mektebinin en çalışkan talebelerinden bkocaman oldu. Doğuş Koleji ’ni dereceyle bitirdikten sonra kazandığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde de Çapa Tıp 1992-1998 seneleri arasında lisans eğitimini 1998 yarıyıl ikincisi olarak bitirdi. Aynı sene, aynı fakültenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bvefatını kazandı.

1998-2004 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bvefatında ihtisas branşını bitirerek 2004 senesinde uzman oldu.

Op. Dr. Defne Erkara, uzun seneler özel sektörün farklı firmalarında çalıştı. 2014 senesinde kendi muayenehanesini kurdu. Hali Hazırda İstanbul Gayrettepe’deki kendi muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.

Seyahat etmeyi ve tarih okumayı çok seven Defne Erkara, özellikle Bizans Tarihi ve o yarıyıl yapılarına ilgi duymaktadır. Türkiye ve Dünya’daki Bizans yapıtlarının pek çoğunu ziyaret etmiştir. Bu mevzuda bir kitap yazmayı düşünmektedir. Mevzusu da muhtemelen “Camiye dönüştürülen Bizans Kiliseleri” olacaktır.

Op. Dr. Defne Erkara, evli ve 2 kız annesidir. Eşi Dr. Oğuz Erkara 100 Tarihi Restoran kitabının yazarı ve www.100tarihilokanta.com web sitesinin idareyicisidir. Op. Dr. Defne Erkara, eşiyle birlikte tarihi restoranları sık sık ziyaret eder.

İnstagram: https://www.instagram.com/opdrdefneerkara/

Youtube: https://www.youtube.com/user/defneerkara

İçeriği Oyla

Yorum yapın