Anasayfa » Genel » Demet Evgar

Demet Evgar

Demet Evgar Biyografisi

Banyo, Güneşi Gördüm ve Yahşi Batı gibi popüler sinema filmlerinde ve Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım gibi T.V. dizilerinde rol almış olan Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu. Hali Hazırda Türkmax ’da gösterilmekte olan 1 Kadın 1 Erkek isimli dizide Emre Karayel ’le beraber başrolü paylaşmaktadır.
Demet Evgar, 1980 yılında, Manisa ’da dünyaya geldi. Manisa ’da bulunan Afsem Tiyatrosu ’nda, henüz 17 yaşındayken oyunculuğa başlayan Evgar, burada Ray Cooney ’nin Kaç Baba Kaç oyununda yer aldı. Sahnenin büyüsüne kapılarak İstanbul ’a gelen başarılı oyuncu, burada İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bvefatı ’nden başarıyla mezun oldu.

Konservatuar ’da okuduğu senelerde dostlarıyla beraber kurduğu Tiyatro Kılçık isimli acemi tiyatroda yazarlık ve oyunculuk yapan Evgar, daha sonra da tiyatrodan kopmayarak Kenter Tiyatrosu ’nun oyuncuları arasına girdi.

Tiyatronun yanı gizeme aralarında Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım ve Emret Komutanım ’ın da bulunduğu T.V. dizilerinde rol alan Evgar, ayrıca Beyza ’nın Kadınları, Banyo ve Yahşi Batı filmlerinde de rol aldı.

Demet Evgar, hınlanmakta olan ve başrollerini Emre Karayel ile paylaştığı 1 Kadın 1 Erkek isimli dizide oynamaktadır. Un Gars Une Fille isimli Kanada dizisinden uyarlanan 1 Kadın 1 Erkek, Demet Evgar ’a İsmail Cem T.V. Mükâfatları ’nde En İyi Komedi Dizisi Oyuncusu mükâfatını getirirken dizinin kendisi de Dokuz Eylül Üniversitesi ’nden En İyi T.V. Komedi Dizisi Mükâfatı ’nü kazandı. Mükâfatları

10. Afife Tiyatro Mükâfatları2005 – Dayanakçı Rolde, Senenin En Başarılı Kadın Oyuncusu – Gece Mevsimi

Sadri Alışkın Mükâfatları – En İyi Dayanakçı Kadın Oyuncu – Gece Mevsimi

Lions Mükâfatları – En İyi Dayanakçı Kadın Oyuncu – Gece Mevsimi

37.Altın Kelebek Mükâfatları – En İyi Komedi Kadın Oyuncusu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın