Anasayfa » Genel » Demet Işıl Yılmaz

Demet Işıl Yılmaz

Demet Işıl Yılmaz Biyografisi

25 Ağustos 1988 senesinde İstanbul, Fatih ’te dünyaya gelmiş olan Demet Işıl Yılmaz ’ın kızlık soyadı İlhan ’dır. Sezen Aksu Tebessüm, Yavuz Bingöl, Yonca Lodi, Sertab Erener, Emre Altuğ ve Mezdeke gibi ünlü adların prodüktörü Metin İlhan ’ın kızıdır.

Annesi Mürşide Şenel, ablası Başak İlhan ve kendisi ile beraber 4 şahsiyet ailesinin en minik ferdi olarak hayatına başlayan Demet Işıl Yılmaz, anne ve babasının ayrılığı üzerine Antalya ’ya yerleşmiş ve ilk, orta, lise öğrenimini Antalya Koleji ’nde görmüştür.

Üniversite ve medya hayali ile geldiği İstanbul ’da İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İrtibat Sistemleri bvefatını kazanan Demet Işıl Yılmaz 2005 yılından itibaren çalışmaya başlamıştır.

Evvel Kanal D Esra Ceyhan ve Seda Sayan ’ın programlarında davetli asistanı olarak başladığı medya kariyerinde sırasıyla Atv ’de Seyfi Dursunoğlu ile Somurtkan ’la Görücü Usulü, Kanal 7 ’de İkbal Gürpınar ile Film Gibi ve son olarak Tvem ’de Teknoklik ve Başka Sohbetler programlarında hem sunuculuk hem de üretimcilik yapmıştır.

2009 senesinde mezun olduktan hemen sonra kısa bir zaman eğitim aldığı Video üretimciliği mevzusunda uzmanlaşmak isteyen Demet Işıl Yılmaz, Doğan Medya Grubu bünyesindeki E-Kolay, net video servislerinin başına geçmiş ve Mahmure.com bünyesinde Türkiye ’nin ilk kadın programını dijital etrafta yapmıştır.

2011 senesinde transfer olduğu Hürriyet bünyesinde çalışmaya başlayan Demet Işıl Yılmaz, Hürriyet web tv montajında rol oynamış ve hemen ardından Mynet.com Nasıl Tv kuruluşunun başına geçmiştir.

2012 senesinde ilk kitabı 25 ’i çıkaran Demet Işıl Yılmaz, teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte ikinci kitabını da dijital etrafta çıkarmış ve bu kitaba da Öyle Evlenilmez Böyle Evlenilir adını vermiştir.

Mynet.com video servislerinin başına geçtikten hemen sonra yükselmeye devam eden Demet Işıl Yılmaz 2017 senesinde Mynet.com lifestyle genel yayın rejisörlüğünden istifa ederek, kariyerine ara vermiş ve 2018 senesinde Youtube kanalıyla iş yaşamına geri dönmüştür.

2013 senesinde gösterişli bir düğün ile evlendiği Reklamcı Ali Gökçe Yılmaz ile birlikteliğinden 2017 senesinde Ali Emir Yılmaz isminde bir erkek evlat dünyaya getiren Demet Işıl Yılmaz Youtube kanalına anne&çocuk içerikleriyle başlamıştır. Kısa vakitte tanınan ve mesleksel anlamda da balakalarını izleyiciyle buluşturan Demet Işıl Yılmaz, Ayvansaray ve İstinye Üniversitelerinde öğretmen olarak ders vermeye ve sohbetler tertip etmeye başlamıştır. Tüm bunlara ek olarak seminerlerde de sohbetlerde de konuşmacı olarak çalışmaya devam eden Demet Işıl Yılmaz, 2019 Kasım ayında kanser olduğunu bilmiş ve bu süreci de hoşlananlar ile Youtube kanalı aracılığıyla paylaşmıştır.

Lenf metastazlı meme kanseri rehabilitasyonu görmeye başlayan Demet Işıl Yılmaz 2019 senesinin ortalarında ülkeye gelen pandemi sebebi ile tüm kanser hastalarının sesi olmaya başlamış, konutta kal videoları ile tüm dünyada Youtube ’un partneri olarak görüşmeleri ve haberleri yayınlanmaya başlamıştır.

2023 Ekim ayında tüm beğenenleri ve takipçilerine verdiği Kanseri yenme videosu ile yaşamına bambaşka bir Doğrultu veren Demet Işıl Yılmaz ’ın tüm çabasını anlattığı kanalı milyonlarca şahıs tarafından izlenmiş, yazdığı yeni kitabı ‘Mecburiyetsiz ’ tüm hastalara ithaf edilmekte ve Destek yayınlarından çıkması bilave edilmektedir.

Kitapları :
2023 – Mecburiyetsiz
2015 – Öyle Evlenilmez Böyle Evlenilir
2012 – 25

Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/demetisilyilmaz07

HAKKINDA HABERLER:
Posta gazetesi mülakat:
https://www.posta.com.tr/yazarlar/safak-costu/demet-isil-yilmaz-2265303

Euronews haber:
https://tr.euronews.com/2023/04/17/kanser-hastasi-demet-isil-yilmaz-koronavirus-ırmaksa-kanser-bir-okyanus-instagram-gunluk

Akşam gazetesi mülakat:
https://www.aksam.com.tr/cumartesi/mucadelesi-guzel-kadin/haber-1081277

Mynet.com haber:
https://www.mynet.com/youtuber-demet-isil-yilmaz-hem-iyilesti-hem-iyilestiriyor-190101214749

Onedio haber:
https://onedio.com/haber/pelin-cini-yazio-demet-isil-yilmaz-a-bana-kanseri-anlat-dedim-koku-pelin-koku-hasta-olmayan-bilmez-bilemez-kemoterapi-butun-hucrelerini-olduruyor-ve-sen-icin-cururken-kokusunu-aliyorsun-935468

Haberler.com
https://www.haberler.com/kanser-hastasi-demet-isil-yilmaz-koronavirus-13134329-haberi/

Egemenlik.com haber
https://www.egemenlik.com.tr/videolu-haber-unlu-youtuber-demet-isil-yilmaz-kanseri-yendi/1885/

Gazete birlik haber
https://www.gazetebirlik.com/haber/demet-isil-yilmaz-kanseri-yendi-7890/

Cnn Türk haber
https://www.cnnturk.com/arama?q=demet-isil-yilmaz

Ekşi Lügat
https://eksisozluk.com/demet-isil-yilmaz–4017625

Kadıköy Life haber
https://www.kadikoylife.com/amp/demet-ve-ali-cennette-dunyaevine-girdi%C2%85/

Güncel haber
https://aktuel.net/demet-isil-yilmaz-bu-haberi-davul-zurna-ile-kutladi/

Biyografi haber:
https://www.ozelliklerine.com/demet-isil-yilmaz-Kim-kimin-kizi/

Metin Hara Mülakat:
https://www.youtube.com/watch?v=Dk9HAkX8588

İçeriği Oyla

Yorum yapın