Anasayfa » Genel » Dünyada bir ilk! Togg, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını CES ’te tanıttı

Dünyada bir ilk! Togg, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını CES ’te tanıttı

Teknolojideki en son yeniliklerin ve ilklerin buluşma noktası olan CES 2023’te sergilediği Beyond X kapsülü ile tüm dikkatleri üzerine sürükleyen Togg yeniliklerini açıklamayı sürdürüyor. Yerli marka, bu kere kullanıcıların mobilite tecrübesini üst seviyeye taşıyacak teknoloji mahsullerinin ilanını yaptı.

Togg, dünyada cinsinin ilk misali olan uslu aygıta entegre dijital varlık cüzdanını, Avalanche üzerine geliştirdi. Bu cüzdan ile kullanıcılar hareket halindeyken dijital varlıklarına ulaşma, bunları tehlikesiz bir biçimde gizleme ve aktarma dahil sınırsız rakamda kullanım senaryosuna sahip olacak.

NFT PAZARYERİ USLU CİHAZIN EKRANINDA

Bu mahsulün yanı gizeme Togg, kullanıcıların eşsiz dijital varlıkları ulaşabilecekleri bir NFT pazaryeri oluşturduğuna da açıkladı. Kullanıcılar, Togg NFT pazaryeri aracılığıyla uslu aygıtlarının ekranlarından NFT ’leri görüntüleyebilecek ve kullanabilecekler. Bu NFT ’ler özel bir ‘Sanat Modu ’ ile kullanıcının ekranında yer alabilecek. Bu özelliklere ek olarak, Togg’un blok zinciri üzerindeki tedarik zinciri projesi de kullanıcıların makinelerin servis geçmişine, değişen parçalarına ve erişim geçmişine basitlikle ulaşmalarını sağlayacak. Bu sayede de kullanıcılar aygıtlarının bakım ve onarımı mevzusunda daha fazla saydamlık ve hakimiyet sağlayacak.

“MOBİLİTE EKOSİSTEMİNİN HUDUDU YOK”

Togg CEO ’su M. Gürcan Karakaş, Togg uslu aygıtlarını üçüncü yaşam alanı olarak belirlediklerini belirterek, şunları söyledi: “Kullanıcıyı merkeze alarak, uslu aygıtımız ve dijital mahsullerimizin çevresinde, herkes için sarih ve ulaşılabilir bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve aralıksız uslu yaşam çözümleri üretmek üzere blokzinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı, ülkemizin ve dünyanın en iyileriyle iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda stratejik ortağımız Ava Labs ’ın blok zinciri üzerine geliştirdiğimiz mahsulümüz dijital varlık cüzdanıyla, kullanıcıların mobilite tecrübesini başka bir noktaya taşımayı kastediyoruz. Mobilite ekosisteminin bir hududu yok, biz nereye kadar götürürsek oraya gidecek”

Ava Labs’ın Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer de “Togg, geçen sene blockchain teşebbüslerinin yeri olarak Avalanche’ı seçerek muhteşem bir öngörü gösterdi. Şimdi de uslu mobiliteyi dönüştürme mevzusundaki cesur vizyonunu hakikatleştirme yolunda bir büyük adım daha attı” dedi.

5/5 - (13 Oy)

Yorum yapın