Anasayfa » Genel » E Haciz Nasıl Kaldırılır (Çözüldü)

E Haciz Nasıl Kaldırılır (Çözüldü)

E haciz nasıl kaldırılır, e haciz ne kadar vakitte kalkar, borcu ödenmiş e haciz nasıl kaldırılır biçiminde ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde sual almaktayız. Bu içeriğimizle beraber e haciz nasıl kaldırılır, borç ödendikten sonra icra ne zaman kalkar bu başlıklar altında ayrıntılı bilgiler vermiş olacağız.

E-haciz bildiri edildikten sonra borçluya 15 gün müddet verilir. Şayet 15 gün içerisinde rastgele bir ödeme olmaması gidişatında haciz harekâtları başlamış olur. Borçluya bildiri edilen e-haciz harekâtında 15 gün içerisinde ödeme veya taksitlendirme operasyonu yapılırsa haciz ortadan kalkmış olur.

E-Haciz Ne Kadar Vakitte Kalkar

Borçluya bildiri edilen e-haciz evrakı sonrasında borçluya 15 günlük müddet verilir. Şayet borçlu bu 15 günlük müddet içerisinde borcunun tamamını öder veya borcunu uyuşma yoluyla taksitlendirirse haciz vaziyeti ortadan kalkmış olur. Haciz harekâtlarından tamamen kurtulmak için borcun tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Borcu Ödenmiş E-Haciz Nasıl Kaldırılır

Haciz operasyonunun ortadan kaldırılması için borcun tamamının ödenmesi gerekir. Borcunuzu kapattıysanız ve e – haciz kaldırma operasyonu yapmak istiyorsanız borçlu olduğunuz müesseseye arzuhal yazarak haciz operasyonlarının kaldırılmasını arz edebilirsiniz. Müesseseye yapacağınız arzuhal müracaatı sonrasında banka hesaplarınıza veya değişik size ait olan mülklere tüm hacizler kaldırılmış olur.

Borç Ödendikten Sonra İcra Ne Zaman Kalkar

Borcunuzun tamamını ödediğiniz taktirde banka hesaplarınızdaki blokeler ve haciz harekâtları 2 ile 3 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır. Size bildiri edilen borca itiraz etmek için 7 günlük vaktiniz vardır. Bu 7 gün içerisinde borcunuzla ilgili olarak haciz harekâtlarını durdurabilir ve ödeme emrine karşı çıkabilirsiniz.

Yapılandırma İle Haciz Kalkar Mı

Yapılandırma veya değişik ismiyle taksitlendirme yaparak borcunuzun ödenmesinde basitlik sağlanmasını arz edebilirsiniz. Fakat yapılandırma yaparak her anlamda basitlik sağlanmış olmuyor.

Rehin Kaldırma Operasyonu Ne Kadar Sürer

Vasıtanız üzerinde haciz varsa bu haczin ne zaman kaldırılacağını bilmeniz için borçlu müesseseyle irtibata geçmeniz gerekir zira haczin kaldırılması için tanımlanan bir gün veya müddet bulunmamaktadır. Genel olarak araba üzerindeki rehin 1 ile 3 iş günü arasında kaldırılmaktadır.

Ödenen İcra Dosyası E Devletderi Ne Zaman Düşer

Yargıtay ’ın almış olduğu karara göre bir icra dosyasının ödemesi bitirildiyse ve rastgele bir borç kalmadıysa 1 yıl içerisinde E – devlet üzerinden düşürülmesi gerekmektedir.

Banka Hesabına Haciz Konulabilir Mi

Banka hesabına veya değişik tüm mülk varlıklarınıza haciz konulabilir. Size bildiri edilen e – haciz dosyası sonrasında şayet 15 gün içerisinde rastgele bir ödeme yapmazsanız veya borcunuza itiraz etmezseniz banka hesaplarınız dahil tüm mülk varlıklarınıza bloke harekâtları uygulanabilir. Şayet emin bir kısmı öderseniz bu bloke operasyonunu kısmen de olsa iptal ettirebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın