Anasayfa » Genel » Ebru Baki

Ebru Baki

Ebru Baki Biyografisi

Habertürk‘te sunucu ve spiker olarak görev yapan Ebru Baki kanalın yeni ekonomi müdürü oldu.

Ebru Baki, 13 Aralık 1975 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Bağlantı Fakültesi Gazetecilik Bvefatından mezun olmuştur. Bağlantı Fakültesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Beynelmilel İktisat Bölümü’ne devam etti.

Ebru Baki, Üniversite eğitimine devam ederken Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi’nde staj yapmaya başladı. Liseden itibaren belirli yarıyıllarda eğitim emeliyle yurt dışında bulundu ve talebe başkalaşım programları ile muhtelif burslardan faydalandı.

Hürriyet Gazetesi‘nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 senelik bir yarıyıl geçirdi. Bilişimden, iş dünyası ve harcayıcı haberleri ile alakalı muhtelif mükâfatlar kazandı.

Hürriyet Gazetesi’nden sonra televizyon serüveni başladı. CNN TÜRK‘te ekonomi haberlerini sunmaya başladı. 2001‘den itibaren 2018 senesine kadar CNN TÜRK‘te ekonomi programı hazırlayıp ve editörlük yaptı.

Ebru Baki, CNN TÜRK‘te Parametre ve Ebru ile Pazarlık programlarını sundu. ”Bu işe çok saygın ve başarılı adlarla adım attım. Onların yanında yetiştim ve yetişiyorum” diyor.

Yarı yarıyıllı olarak aldığı konservatuar eğitimini ise yaşamı boyunca her alanda en büyük destekçi olarak görüyor. Ebru Baki‘ye göre dünyanın en hoş sporu binicilik; piyano ise onun için bir istektir.

2018 senesinden beri Habertürk ’te sunucu ve spiker olarak görev yapan Ebru Baki 2023 senesinin Temmuz ayında kanalın yeni ekonomi müdürü oldu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın