Anasayfa » Genel » Ebru Polat

Ebru Polat

Ebru Polat Biyografisi

2007 senesinde piyasaya sürdüğü Çetin Ceviz isimli albümü ile ünlü olan Türk pop müziği sanatçısı. Çetin Cevizi takiben 2008 senesinde Çok Geç ve 2009 senesinde Kalp Ayazı albümlerini çıkartan Polat, Sezen Aksu ’nun şarkılarına getirdiği yeni yorumlarla tanınmaktadır.
Ebru Polat, 1 Haziran 1983 tarihinde, İzmir ’de dünyaya geldi. Doğum ismi Filiz Sarıkaya ’ydı. Son derece hiperaktif bir çocuk olan Polat, genç yaşlarda bale eğitimi aldı. Müzikle ilkokul korosunda tanışan genç sanatçı, eğitim hayatınının yönünü müzikten değişik bir alana çevirerek hukuk okumaya karar verdi.

Doğu Akdeniz Üniversitesii Hukuk Fakültesi ’nde eğitimini başarıyla bitiren Polat, bir vakit avukat olarak vazife yaptı. Eğitim kariyerine devam etmek için psikoloji bvefatında master yapacağı sırada yaşamını tamamen değiştirecek bir karar alarak mektebini ve işini arkasında bırakarak güzergahını müziğe çevirdi.

Kariyerini müzik üzerine kurmaya karar verdikten sonra Londra ’ya giden Polat, bu şehirde bulunan sanat yüksekokulu Royal Akademi ’de müzik eğitimi aldı. Türkiye ’ye döndükten sonra ilk albümü olan Çetin Ceviz ’i piyasaya çıkartan Polat, albümüyle beraber müziği kadar hoş fiziği ile de dikkatleri üzerine topladı.

Çetin Ceviz isimli çalışmasından sonra Çok Geç albümü ile hoşlananları ile buluşan Polat, son olarak 2009 senesinde Kalp Ayazı isimli albümünü çıkarttı. Albümlerinde Sezen Aksu bestelerini kullanmayı seçim eden Polat, sanatçının daha önceki şarkılarına kattığı özgün yorumla dikkatleri çekti. Gene bir Sezen Aksu bestesi olan Seni Yerler ’e sürüklediği klip çok beğenilen genç sanatçıya hayranları Seni Yerler Ebru lakabını taktı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın