Anasayfa » Genel » Ece Erken

Ece Erken

Ece Erken Biyografisi

Sabah Şekerleri programıyla tanınmıştır.
Ece Erken, 11 Mayıs 1978 tarihinde Çorlu ’da doğmuştur.Aslen Samsun ’ludur. Babası subay olduğundan atamalardan dolayı Ağrı, Ankara, Kıbrıs gibi muhtelif yerlerde yaşadı. Liseyi İstanbul Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinde bitirdi. Babasıyla annesi dağıldı; Ece Erken, annesiyle Beşiktaş ’da Polat Residence ’da yaşıyor. Bir abisi var.

Sunuculuk kariyerine 12 yaşında, Kıbrıs ’ta Bayrak Radyo Televizyonunda başladı. Sonra sırasıyla; Ankara ’da Radyo Vizyon ’da ve Radyo Genç ’te çalıştı. Ardından İstanbul ’a geldi ve Kral TV ’de işe başladı. Kral TV ’den sonra ise, Metropol FM, Alem FM, Show Radyo ve son olarak Radyo Viva ’da çalıştı.

Televizyonculuk kariyerine ilk Star Tv ’de başladı. Daha sonra, Kanal 6, Number One TV, Genç TV ’de çalıştı. 4 sene Show TV ’de program yaptı. Kanal 1′de sunuculuk yaptı. ATV’de “Mavi Şeker” isimli programın sunuculuğunu yaptı. ATV’de Enbe Orkestrası ile birlikte “Enbeyaz Geceler” isimli programın sunuculuğunu yaptı. FOX TV’de “Aç Aç Kazan” isimli programı sundu. 2011 senesinde ise Kanaltürk ‘te Davut Güloğlu ile “Yaşama Gülerken” isimli cümbüş programını sundu. Beyaz TV’de yayınlanan “Tatlım Benim” isimli programı sundu.

2000 senesinde TGRT kanalında oynayan “Nilgün” dizisinde başrolde oynadı. “Lise Defteri “isimli dizide Nil rolünde oynadı.

Ece Erken, 2012 senesinde Ortadoğu’nun en ehemmiyetli kahve markalarından “Mahmood Coffee”nin yeni reklam suratı oldu.

Ece Erken, 1 Eylül 2008′ tarihinde Tuncer Öztarhan‘la evlendi. 2009’da boşandılar

24 Haziran 2014 tarihinde Serkan Uçar ile İzmir‘de evlendi. 7 Nisan 2015’te Eymen adında bir oğlu oldu. 22 Ekim 2015 tarihinde boşandı.

Oynadığı Filmler ve diziler :
1999 – Nilgün
2002 – Aşk ve İftihar
2003 – Lise Defteri
2003 – Kuzenlerim
2009 – Mavi şeker
2010 – Gecekondu Tv Programı

İçeriği Oyla

Yorum yapın