Anasayfa » Genel » Ece Gürsel

Ece Gürsel

Ece Gürsel Biyografisi

Ece Gürsel, 11 Aralık 1982 tarihinde Antalya ’da doğmuştur. Annesi Yıldız Gürsel ’dir. Babası Tayfun Gürsel daha önceki ulusal futbolcudur. Anne babası boşanmıştır. Burçe Gürsel isminde ablası vardır. Antalya ’da Barbaros İlkokulu’nu ve Atatürk Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Antalya Koleji’ne gitti. Bir müddet burada okuduktan sonra lise öğrenimini Akdeniz Koleji’nde bitirdi.
Ece Gürsel, 2002 senesinde Akdeniz Üniversitesi İktisadi Yönetimsel Bilimler Fakültesi Firma bvefatından mezun oldu.

“Antalya Koleji”nde okuduğu senelerde basketbol ile profesyonel olarak ilgilenmesinin yanısıra suskun sedasız müzikle de ilgilenmeye başladı. Geçirdiği ciddi sakatlık neticeyi spor yaşamına veda etmesinin ardından fizik avantajından dolayı modelliğe başlama kararı aldı.

Ece Gürsel, 1998 senesinde modellik yapmaya başladı. 1999 senesinde Miss Model Of Turkey müsabakasına katıldı ve ikinci oldu.

2000 Star TV Hoşluk Müsabakası 2.si oldu. Müsabaka sonrası Almanya Cosmopolit Ajans ile uyuşma imza attı.

2002 senesinde istanbul’a yerleşti. Başak Gürsoy Ajans’la 2 sene mankenliğe devam etti. 2003 senesinde Best Model Turkey 2.si seçildi. 2003 senesinde Malezya‘da Best Model International’da ülkemizi temsiden 4. seçildi. Aynı müsabakada Best Body Beden Hoşu seçildi.

Hoşluk ve modellik müsabakalarında aldığı ehemmiyetli dereceler neticesinde yurt dışında da uzun seneler modellik yapan Gürsel, Türkiye’de de bu sayede şana kavuştu. Podyumların, ayrıca sunuculukta da gösterdiği başarısı ile ekranların aranılan adları arasına girdi.

Ece Gürsel‘in Hıncal Uluç‘la birlikte bir mecmuaya verdiği poz ile yaşamı değişti. 2005 senesinde Haftalık mecmuasının Sevgililer Günü rakamına Hıncal Uluç ’la birlikte kapak oldu. Bu da onun şöhretine şöhret katmasına neden oldu.

2008 senesinde Elif Nun İçelli‘den ün, anekdota ve nazariyat eğitimi almaya başladı. Daha sonra mankenliğin yanı gizeme şarkıcılığa başladı ve 2011 senesinde birçoğunun söz ve müziği kendisine ait olan “Yarı Farkında” isimli albümü çıkardı. İlk albümün ardından, yoğun konser programları ile yeniden isminden sıkça söz ettirdi. Aynı sene, yaptığı müzik stili gereği eğitimine, Türkiye’nin önde gelen rock gruplarından, “Pentagram”ın daha önceki solisti “Murat İlkan” ile devam etme kararı aldı.

2012 senesinde Palavra Dünya dizisinde davetli oyuncu olarak bulundu.

Ece Gürsel, yabancı dil olarak İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Albümleri :
2011 – Yarı Farkında
2014 – Sadece
2015 – Ablavut Olma

5/5 - (1 Oy)

Yorum yapın