Anasayfa » Genel » Ece Pirim

Ece Pirim

Ece Pirim Biyografisi

Ece Pirim, 4 Ağustos Tarihinde Ankara ’da doğmuştur. Anne tarafı Yugoslavya, baba tarafı Polonyalıdır. Babası da kendi farklı mesleği dışında, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Radyo seslendirme sanatçısıdır. Ortaokul, lise ve üniversite senelerinde uzun seneler halk oyunları oynadı. Hacettepe üniversitesi ve Azerbaycan kültür derneklerinde halk oyunları eğitmenliği yaptı.
Lisanslı voleybolculuk yaptı. Liseden s çekmeye başlayınca manken ol, hoşluk yarışmasına katıl diye çevresinden gelen sözlerle Ankara ’da M.E.B. ’ na bağlı “Tülin Okan arı” mankenlik ve zarafet okuluna giderek mezun oldu.

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi şirketi kabonendi. Daha sonra Ankara Üniversitesi Radyo-TV-irtibat bvefatını kabonendi ve oradan mezun oldu. Bu arada Türkiye Radyo Televizyon Kurumu sınavlarına girerek sunuculuğa şehirk olarak Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ’de başladı. Bir taraftan mankenlik ve fotomodelliğe başladı ve o zamanlar en büyük moda organizasyonu olan “Vizon Show” a seçilmesi ile birlikte istanbul ’a geldi.

Katıldığı müsabakalarda Miss Globe Türkiye Hoşu, Miss Hawaiian Tropic ve İtalya Miss Bride Avrupa 3. Hoşu seçildi.

Bir yandan da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ’den sonra, HBB ’de muhtelif programlar hazırladı ve sundu. Ardından Kanal 6, sonra ATV, İstanbul TV, Kanaltürk, Bugün TV ’de çalıştı.

Kanaltürk ’te Sabah haberleri, Bugün Tv haber kanalında “Ece ve Riccon ’la Beden Dili” isimli program, imal ve sunumu kendisine ait olan “Ece ’yle Oradan Buradan” ve “Siyasetin Arka Suratı” Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber ’de yayınlandı. Bugün tv ’de “Bugünün Sokağı” isimli programı yaptı.

Ece Pirim, kendisini geliştirmek için kişisel gelişim, idareyicilik, marka olmak, irtibat, etkili konuşma ve haber teknikleri konularında seminer ve workshop ’lara katıldı. Sonra da Kanaltürk televizyonunda habere geçti, evvel gece haber-programı hazırlayıp sundu, daha sonra ana haber editörlüğü ve spikerliği yaptı.

Daha sonra yeniden programlara döndü, İnternet sitelerine ünlü isimlerle ziyaretler hazırladı. Program ve sunuculuk alanlarında mükâfatlar aldı. Dışişleri ve Kültür Bakanlıkları ile “Turquie la Belle” isminde ki grupla 3 sene süren dünya turnesini yaptı.

Dışişleri ve Kültür Bakanlığının; Türkiye tanıtımına katkılarından dolayı üstün başarı ve hizmet mükâfatına layık görüldü. Bu arada 2 sene de yurtdışında yaşadı.

Dizi ve reklam filmlerinde oynayan Ece Pirim, E.S.E.K ve Tümay Özokur ajansına bağlı olarak oyunculuk yapmaktadır.

Kanaltürk televizyonunda sunuculuk yaptı, Bugün TV ’de sunuculuk yaptı. magazinmatik.com’un köşe yazarlığını yapmaktadır. Ve kadınmedya.com‘ da kisminin sesi olmaya devam etmektedir.

Ece Pirim, 16 Tem 2009 tarihinde mühendis Benhür Sonbaharalar ile evlendi. 25 Mayıs 2011 tarihinde boşandı.

17 Ocak 2014 tarihinde Mühendis ve İş Adamı Demo Grup idare kurulu başkanı Adnan Çevikel ile nişanlandı.

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Sevgi taşı doktor Handan sinema filmi
1989 – Türkmen Düğünü Haskız TV Dizisi

Kitapları :
2012 – İlginç Alışkanlıklar Kitabı Birçok 126 yazar ile birlikte

İçeriği Oyla

Yorum yapın