Anasayfa » Genel » Ece Sükan

Ece Sükan

Ece Sükan Biyografisi

Model, oyuncu, moda editörü

Ece Sükan, 1977 senesinde Ankara ’da doğmuştur. Annesi Serpin Sükan daha önceki bir tiyatrocu, babası ise inşaat mühendisi ve işadamıdır. Arslan Sükan isminde 4 yaş büyük bir abisi vardır. İlkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji ’nde okudu. Piyano dersi aldı. Ankara Devlet Opera Balesi ’nde 3 sene bale eğitimi aldı ve burada 2 sene de oyunlarda misyon yaptı. 1998 senesinde ODTÜ Psikoloji bvefatından mezun oldu. Talebelik senelerinde bir radyo da djlik yaptı. Mezun olduktan sonra istanbul ’a gitti. Hem modelliğe hem de Marie Claire ’de çalışmaya başladı.

1998 senesinde“Best Model of Turkey” manken yarışmldu. 1998 senesinden itibaren profesyonel mankenliğe başladı. bu aralarda In Styling eğitimi almak üzere New York ’a abisinin yanına gitti. NewYork ’da Fashion Institute of Technology mektebinde eğitim aldı.

Çocukluk senelerinde Trt de uzun zaman Kayahan‘la Cumartesiden Cumartesiye isimli programda sunuculuk yaptı. Uzun Çoraplı Pippi, Susam Caddeyi gibi çizgi filmlere seslendirme yaptı.

2000 senesinde Marie Claire mecmuasında moda editörlüğü yapmaya başlayan Ece Sükan, birçok mecmua ve işletmelere moda editörlüğü yapmaya devam ediyor. 2009 senesinden 2012 senesinin sonuna kadar Vogue Türkiye mecmuasının moda danışmanlığını yaptı. Milano ’da Trussardi ’nin de moda danışmanlığını yapmaktadır.

Nişantaşı ’nda sahibi olduğu ‘Ece Sükan Vintage ’ isimli bir butiği vardı ka oyunculuğuna da başladı.

2010 senesinde Ece Sükan, Magnum gold dondurma reklamında Porto Riko ’lu sinema oyuncusu Benicio Del Toro ’yla oynadı. Ece Sükan, ayrıca aynı sene Carlsberg işletmesinin tertip ettiği ‘Hayallerimin Turu’ isimli müsabakaya yakın dostları ile teknede sürüklediği bir video ile katıldı.

2013 senesinde Hürriyet gazetesinde her pazar kadrajına takılan detayları “Ece ’nin Kadrajı” isimli köşesinde yazdı.

Ece Sükan, 8 Şubat 2014 tarihinde moda tasarımcısı Ümit Benan ile ABD’deki Kalifornia Palm Springs’te bir kır düğünüyle evlendi.

Film ve Dizileri :
2010 – Kızım Nerede TV Dizisi
2008 – Aşk Yakar Belda TV Dizisi
2004 – Çalınan Ceset TuğçeTV Filmi
2004 – Haziran Gecesi Dennis TV Dizisi
2009 – Avrupa Yakası TV Dizisi
2004 – 24 Saat Tuğçe TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın