Anasayfa » Genel » Ece Vahapoğlu

Ece Vahapoğlu

Ece Vahapoğlu Biyografisi

Ece Vahapoğlu, 8 Mart 1978 tarihinde İstanbul ’da doğmuştur. Adanalı olan babası Mehmet Vahapoğlu, annesi Jasmina Muratovic ’dir. Henüz 6 yaşındayken Saraybosna doğumlu olan annesini ve ailesini toplayıp dedeleri İstanbul ’a göç etmiştir. Eğitim yaşamına Şişli 19 Mayıs İlkokulu’nda başladı. Şişli Terakki Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini İtalya, Roma‘da bir üniversite olan The American University of Rome ’da Şirket bvefatında okuyarak 2000 senesinde bitirdi.
Ece Vahapoğlu, Fransa IEHEI ’de AB ve Beynelmilel İlişkiler yüksek lisansı yaptı. 2001 senesinde JC Derneği tarafından “Türkiye ’nin En Başarılı Genci” seçildi. ABD Dışişleri Bakanlığı ’nın ‘Beynelmilel Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı ’na katıldı.

Atv, NTV, CNBC-e, SKY TÜRK ve Cine5‘te programlar hazırlayıp sundu. Milliyet gazetesi, Sabah gazetesi, Akşam gazetesi, Takvim gazetesinde köşe yazarlığı yapan ve ziyaretleri yayınlanan Ece Vahapoğlu ’nu sekiz şahsi gelişim kitabı ve bir roman, sağlıklı yaşam ve spor üzerine dört kitap çıkardı. İlk kitabı 23 yaşındayken 2001 senesinde yayınlandı. 2009 senesinde yazdığı Değişik isimli romanı beş dile çevrildi.

Güncel, Ekovitrin ve Genç Gelişim mecmualarında ise özel çalışmalar yaptı. Ece Vahapoğlu, TEV bursiyeri ve KATIAD Kültürler Arası Cemiyetsel Bağlantı ve Araştırma Derneği idare heyeti azasıdır.

Spor, eğitim ve sağlık alanında sosyal mesullük projelerinde yer alan Ece Vahapoğlu, Sağlıklı yaşam, spor ve beslenme seminerleri veriyor. Spor faallikleri yapar.

İstanbul Aydın Üniversitesi ’nde “Radyo ve TV Sunuculuğu” dersi verdi. Gönüllü olarak Göbekli Tepe tanıtım projesinin koordinatörlüğünü yürüttü. Aralarında T.C. Cumhurbaşkanlık, Başbakanlık, Bakanlıklar gibi kamu müesseseleri ve özel sektördeki saygın markaların bulunduğu organizasyonlarda, faalliklerde, tanıtımlarda, gala gecelerinde, ödül merasimlerinde, bayi buluşmalarında, konferanslarda Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca moderatörlük ve sunuculuk yapar.

Ece Vahapoğlu ’nun canlı olarak sunduğu programlar arasında; global CNN TV ’de yayınlanan Irak petrollerinin dünyaya açılış merasimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın katıldığı organizasyonlar, Interpol Genel Sekreteri ’nin katıldığı WCO Global Congress on Combating Counterfeiting and Piracy faalliği, 3 dilde sunduğu UEFA Kupası, TRT ’de yayınlanan TürkVizyon Şarkı Müsabakası Finali, yeniden pek çok ülkede canlı gösterilen üç dilde sunduğu Mersin Akdeniz Oyunları bulunuyor. Uludağ Ekonomi Doruğu, World Tourism Forum, World Travel Awards, Teşebbüsçülük Dorukları, Ekonomi Dorukları, Pazarlama ve Marka Buluşmaları, Senenin İş İnsanları Ödül Merasimleri gibi iş dünyasına müteveccih ehemmiyetli ve bilinen organizasyonları senelerdir sunuyor.

ecevahapoglu.com, patronlardunyasi.com, halklailiskiler.com sitelerinde, CEO Life Mecmuası, Super Haber ve Fitnews gazetesinde yazıyor.

Ece Vahapoğlu, 2012 senesinde Tony Hill ile Sağlıklı yaşam üzerine bir kitap ve DVD çıkarmışlardır. Kıvanç Tatlıtuğ ’un Kuzey Güney dizisi için zorunlu formuna gelmesine büyük katkıları olmuştur.

Bakanlık sertifikalı wellness eğitmeni olarak Ece Vahapoğlu ’nun kamu ve özel müesseseler için verdiği fit21 sağlıklı yaşam seminerlerinin yanı gizeme, atletik ve yaşamsal tecrübelerinden yola çıkarak motivasyon konuşmaları da yapar. Ece Vahapoğlu, 2017 senesinde Dünya ’nın En Güç ve Yüksek Maratonu olan Everest Maratonu ’nda koşan ve kadınlar ’da 4.olarak bitiren ilk Türk olmuştur.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ’ndan sertifikalı Wellness Eğitmeni olarak Herkes İçin Spor Federasyonu Proje Başkan Vekili vazifesini yürütüyor.

Yoga eğitimi alarak bu mevzuda uzmanlaşan ünlü sunucu Ece Vahapoğlu, Ulusal Eğitim Bakanlığı’na başvurarak 2018-2019 eğitim öğretim senesinde, Türkiye geneli resmi-özel tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve dengi mektep talebelerine müteveccih, talebelere kendilerinin farkında olmalarını sağlamak, çocuklarda konsantrasyonu artırmak; dostluğu, paylaşmayı ve sosyalliği artırmak, pedogojik reyin anlatımıyla yoga soluk egzersizleri yaptırmak emeliyle fiyatsız “Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası” faalliği tertip etme talebinde bulundu.

Ece Vahapoğlu, 23 Haziran 2018 tarihinde Boyner Holding İdare Heyeti Azası Ümit Boyner ’in erkek kardeşi Cihan Alpay ile evlendi.

Kitapları :
2002 – Yabancı Dil Bilme Yolları
2004 – Bugün Zengin Ol
2004 – Ece’nin VIP Misafirleri
2009 – Değişik roman
2012 – 60 Günde İdeal Beden Tony Hill ile birlikte
2012 – 60 Tarifte İdeal Mutfak
2014 – 21 Günde İyi Hisset
2015 – Ece Gibi Hisset
2019 – İçindeki Dişiyi Uyandır

İçeriği Oyla

Yorum yapın