Anasayfa » Genel » Ecem Uzgör

Ecem Uzgör

Ecem Uzgör Biyografisi

Ecem Uzgör, Top Model Of The World 2016’da Türkiye ismine yarıştı.

Ecem Uzgör, 1991 senesinde Yalova ’da doğmuştur. Aslen Btümörselidir. 2008 senesinden beri İngiltere, Londra‘da yaşamaktadır. Ecem Uzgör, İngiltere ’de burslu olarak kazandığı Roehampton Üniversitesi ’nde İngilizce hocalığı bvefatında okuyarak mezun oldu.

Çok iyi derecede İngilizce ve İspanyol dili ndan beri keman çalmaktadır, Yalova orkestasında 3 sene yer almıştır. Ayrıca Londra ’da 1 sene boyunca Cinderella müzikali ve Godspell müzikalinde rol almıştır. Manken ve modelliğinin yanı gizeme şarkıcı ve oyuncu olarak da çalıştı.

Ecem Uzgör, Londra ’da London Fashion Week, Pakistan Fashion Week, Essex Fashion Week ve Harrods Catwalk Show olmak üzere çok rakamda ünlü defilede modellik yaptı. 2008 senesinde Miller Music Factory Şarkı müsabakasında takribî 2 bin şahıstan cover kategorisinde 3. Oldu ve Manga ’dan 3. mükâfatı aldı.

2012 ’de ise Miss Asia Pacific World müsabakasında Türkiye‘yi temsil etti. Demi Lovato‘nun Give Your Heart a Break şarkısını seslendirerek En İyi Beceri seçildi ve ilk 15 ’e girmeyi başardı.

1999 yılında olan Marmara zelzeleyi sırasında Yalova‘da onrası bir sene Ankara‘da yaşadı. Liseden sonra 2008 senesinde burslu olarak kazandığı Roehampton Üniversitesi ’nde İngilizce hocalığı bvefatında okumak üzere Londra’ya gitti.

Ecem Uzgör, Top Model Of The World 2016’da Türkiye ismine yarıştı. 1,76 boyunda, 52 kilo ve 82/65/86 beden miktarlarına sahip olan Ecem Uzgör Almanya‘da Bremen kentinde 26 Ağustos 2016 tarihinde yapılan dünyanın en iyi modeli müsabakasında Türkiye için yarıştı. Müsabakada rastgele bir derece elde edemedi.

Modelliğin yanında müzikle de yakından ilgilenen Ecem Uzgör, “Sorma” adlı ilk single’ını Kasım 2016 ayında çıkardı.

Albümleri :
2016 – Sorma single

İçeriği Oyla

Yorum yapın