Anasayfa » Genel » Ekrem Açıkel

Ekrem Açıkel

Ekrem Açıkel Biyografisi

Ekrem Açıkel TGRT Haber’in Ana Haber spikeridir.

Ekrem Açıkel, 1973 senesinde Tokat şehrinin bir ilçesi Başçiftlik ’de doğmuştur. Babasının ismi Ömer Açıkel, televizyon sunuculuğu yapan Osman Ziya Açıkel abisidir. Ekrem Açıkel, İstanbul Üniversitesi İrtibat Fakültesi Gazetecilik bvefatından mezun olmuştur.

Ekrem Açıkel, gazetecilik işine muhabir olarak 1995 senesinde İhlas Haber Ajansı‘nda başladı, 1996 senesinde TGRT Haber Merkezi ’ne geçti. Polis-Adliye hadiselerini izleyen ve Başbakan-Cumhurbaşkanı programlarını takip eden Ekrem Açıkel, 7 sene sonra 2002 senesinde TGRT ’den Kanal D Haber ’e transfer olmuştur.

Mehmet Ali Birand‘ın gözde muhabirlerinden olan Ekrem Açıkel ’in yıldızı Hile Soruşturmasında yaptığı haberlerle parladı. Hem Kanal D hem de Star TV ana haber bülteninde canlı yayınlarda gün boyu hile soruşturmasında yaşananları izleyicilere paylaştı.

Kanal D Haber ’de, Fatih Altaylı, Bülent Çöltekin, Ayşenur Arslan, Fatih Portakal ve rahmetli Mehmet Ali Birand ’la 13 sene haber koşusu içinde olan Ekrem Açıkel dünya kupasından sıcak haberlere, Formula 1 Grand Prix ’lerinden hudut ötesi harekâtlara çok değişik alanlardaki büyümeleri izledi ve haberleştirdi.

6 Haziran 2010’da Atv haberin başarılı muhabirlerinden Işıl Özdem ile İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Kuruluşları ’nde dünyaevine giren Ekrem Açıkel’in nikâh tanıklığını yarıyılın Kanal D Ana Haber Genel Yayın Rejisörü Mehmet Ali Birand ile Atv haber genel yayın rejisörü Erdoğan Aktaş yaptı.

Ekrem Açıkel, Haziran 2010 tarihinde meslektaşı Işıl Özdem ile evlendi. Bir kız çocukları vardır.

Ekrem Açıkel 2015-2018 seneleri arasında 3 sene müessesesel gelişim eğitimleri verdi. Yerli ve yabancı ünlü markalarla irtibat eğitimleri reelleştiren Ekrem Açıkel yine gazeteciliğe dönme kararı alarak TGRT Haber ’in önerisini kabul etti. ‘ ’Aralıksız Basın Kartı ’ ’ sahibi olan Ekrem Açıkel 23 sene evvel işe ‘ ’merhaba ’ ’ dediği kanalda, TGRT Haber ’de şef editörlük vazifesine başladı.

3 Eylül 2018 tarihinde tekerrür TGRT Haber ’e geçip, hafta içi her gün 19:45 ’te TGRT ana Haber bültenlerini sunmaya başladı.

21 Mart 2019 tarihinde kalp krizi geçirdi. Hemen ardından tıkalı kalp damarına stend takıldı.

Ekrem Açıkel, TGRT Haber ’e geçip, hafta içi her gün 19:45 ’te TGRT ana Haber bültenlerini sunmaya devam ediyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın