Anasayfa » Genel » Evde Bakım Parası Hafta Sonu Yatar Mı? (Doğru Cevap)

Evde Bakım Parası Hafta Sonu Yatar Mı? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde evde bakım parası hafta sonu yatar mı? Şeklinde soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize evde bakım parası hafta sonu yatar mı? Sorusunun cevabını vermiş olacağız. Aynı zamanda engelli bakım maaşı ne kadar, evde bakım maaşı kaç günde belli olur, engelli bakım maaşı şartları başlıklarında da farklı bilgiler aktaracağız.

Evde bakım parası hafta sonu yatar mı? Şeklinde bir çok kez soru aldık. Aslında bu sorunun cevabı bakanlığın resmi kurum saatlerinin biliyor olmanızla Doğrudan alakası bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devletine bağlı olan her resmi kurumun mesai saati 17:30 ’da son bulmaktadır. Engelli bakım maaşı yatacağı en son saat 17:30 ’dur fakat hafta sonu da bu kural geçerli mi? Merak ediyorsanız işte sizlere evde bakım parası hafta sonu yatar mı? Adlı içeriğimiz…

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı alıyorsanız E – Devlet aracılığıyla maaşınızı sorgulayabilir ve kontrol edebilirsiniz. E – Devlet ’e T.C kimlik numaranız ve şifrenizle girdikten sonra arama kutusuna ‘ ’Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama ’ ’ şeklinde arama yapınız. Açılan sayfa üzerinden maaşınızla alakalı olarak tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yine maaşınızın ne kadar olduğunu, ne zaman yatacağını ve diğer bilgilerin her birisini E – Devlet aracılığıyla güvenli bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

E – Devlet evde bakım maaşı sorgulama E Devlet evde bakım maaşı sorgulama ekranı

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

2023 yılında devlet tarafından asgari ücrete yapılan zamlar sonrasında evde bakım maaşları da epey bir yükselişe geçmiş oldu. Yani geçen sene alınan evde bakım maaşı 1.798 TL iken 2023 yılı içerisinde zamlarla birlikte 2.706 TL ’e yükselmiş oldu.

Evde Bakım Parası Hafta Sonu Yatar Mı?

Evde Bakım Parası Hafta Sonu Yatar Mı?

Her ne kadar bazı internet sitelerinde evde bakım parasının hafta sonu yattığına dair bilgiler yer alıyorsa da evde bakım parası hafta sonu yatmaz. Çünkü bakanlığın resmi çalışma saatleri hafta sonuna dahil değildir. Bakanlık hafta içi her gün 17:30 ’a kadar mesai yapmaktadır. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma gününe kadar herhangi bir gün evde bakım parası yatmış olacaktır. Fakat evde bakım parasının günü cumartesi veya pazara denk gelmesi demek maaşın pazartesi yatacağı demektir.

Evde bakım parası hafta içi Cumaya kadar 17:30 saatine kadar yatmış olacaktır. Birileri size hafta sonu yatacağını söylüyor olsa da siz yine ara ara banka hesabınıza bakabilirsiniz. İstisnai durumlar olabilir ve banka hesabınıza evde bakım parası hafta sonu dahi olsa yatabilir.

Evde Bakım Parası Cumartesi Yatar Mı?

Cumartesi günleri hiçbir resmi kurum açık değildir. Bundan dolayı evde bakım parası alan kişilerin maaşları cumartesi günleri yatmamaktadır. Cumartesi günü maaşınız yatmayacağı için resmi kurumların çalışmaya başladığı ilk gün yani pazartesi günü mesai saatleri içerisinde paranız yatmış olacaktır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın