Anasayfa » Genel » ‘Fabrikadan İkinci El Araba’ dönemi Türkiye’de resmen başladı

‘Fabrikadan İkinci El Araba’ dönemi Türkiye’de resmen başladı

Türkiye’nin en popüler araba markalarından olan Renault, geçtiğimiz yarıyılda yeni satış modeli olan ‘fabrikadan ikinci el‘ satışlara başlayacağını açıklamıştı.

Renault’nun yeni satış modeline göre, ikinci el arabaların bizzat elden geçirilip, yine satışa sunulması kastediliyordu. Bugün haysiyetiyle bu yeni model Türkiye’de de başladı.

Gazeteci Emre Özpeynirci’nin haberine göre, Renault’un fabrikadan ikinci el modeli resmen uygulamaya koyuldu. Bursa‘da bulunan fabrikanın belli bir kısmı ikinci el arabaların bakım ve onarımları için hazır hale getirildi ve an haysiyetiyle de çalışmaya başladı.

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, geçtiğimiz senenin sonlarında yaptığı bir açıklamada, fabrikadan ikinci el uygulamasının 2023 seneyi içerisinde başlayacağını açıklamıştı.

'Fabrikadan İkinci El Araba' dönemi Türkiye'de resmen başladı

2 SENE GARANTİ VERİLECEK

Renault ilk olarak yerli imal vasıtaların yine satışına odaklanacak. Başka Bir Deyişle Clio 4, Clio 5 ve Megane sedan vasıtalar, Bursa’daki fabrikanın “Refactory” kısmında yine elden geçirildikten sonra satışa çıkarılacak. Daha sonra ise ithal edilen modeller için bu uygulama yapılacak.

Fabrika, elden geçirdiği vasıtalar için 2 sene garanti verecek. Böylece harcayıcının kafasında sual işareti oluşmayacak.

FABRİKADAN İKİNCİ EL ARABALAR NEREDE SATILACAK?

Renault’un yenilediği arabalar, yeniden işletmeye ait olan “RENEW” satış noktalarında harcayıcılarla buluşacak. Bunun için Türkiye genelinde 56 bayi tanımlandı.

Maliyetler mevzusunda ise henüz bir açıklama yok.

İçeriği Oyla

Yorum yapın