Anasayfa » Genel » Fatih Tutak Kim, kaç yaşında? Michelin Yıldızı Fatih Tutak restoranı TURK nerede?

Fatih Tutak Kim, kaç yaşında? Michelin Yıldızı Fatih Tutak restoranı TURK nerede?

Dünyanın en prestijli restoran değerlendirme sistemleri arasında yer alan Michelin tarafından, dün yapılan canlı yayınla İstanbul’da değerlendirmeye alınan beş restorana Michelin Yıldızı verildi. Fatih Tutak’ın TURK restoranı ise ayrı ayrı iki mükâfata değer görüldü. Bu çerçevede Fatih Tutak’ın kim olduğu, restoranının nerede olduğu büyük bir merakla inceleniyor. Peki, Fatih Tutak Kim? Fatih Tutak TURK restoranı nerede? Detaylar haberimizde… 

Fatih Tutak Kim, kaç yaşında? Michelin Yıldızı Fatih Tutak restoranı TURK nerede?

2 MICHELIN YILDIZI ALAN FATİH TUTAK KİMDİR?

31 Ağustos 1985 tarihinde İstanbul’da doğan 37 yaşındaki Fatih Tutak ilk profesyonel eğitimini Bolu Mengen Aşçılık Okulu’nda aldı. İstanbul’da çırak olarak Paul Pairet ile çalıştıktan sonra evvel Çin’in liman kentleri Qingdao, Pekin ve Hong Kong’ta ve ardından Singapur’da, dünyanın en pahalı otellerinden biri olmasıyla da öğrenilen ikonik Marina Bay Sands’in mutfağında çalıştı.

Buradayken şef Seiji Yamamototarafından idarenen ve çağdaş Japon mutfağının temsilcisi olan Nihonryori Ryugin’de dört aylık stajyerlik hakkı kazandı. Ardından Kopenhag’ta, dünyanın en iyi restoranı seçilen Noma’da şef Rene Redzepi ile çalıştı.

2015’te Bangkok’ta The Dining Room of The House of Sathorn’da Baş Aşçı oldu ve Tayland mutfağına yöneldi. Mutfak Operasyonları Direktörü olduğu restoran 2017’de Asia’s 50 Best Restaurants listesine[6] girdi. 2018-19’da Michelin Guide Thailandlistesine girdi.

Özel bir akşam yemeği için annesinin mantısından yola çıkan bir mantı hazırladı. “From My Mum” Annemdenismini verdiği bu yemeğin alaka çekmesi üzerine The Dining Room of The House of Sathorn’da Türk mutfağından yola çıkan bir menü sunmaya başladı.

FATİH TUTAK TURK RESTORANI NEREDE?

Turk Fatih Tutak restoranı İstanbul’un Şişli ilçesinde Silahşör Caddesi’nde bulunuyor. Restoranın sarih adresi ise şu biçimde:

Cumhuriyet, Cumhuriyet Hacıahmet Silahşör Cad, Yeniyol Sk. No:2, 34440 Şişli/İstanbul

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın