Anasayfa » Genel » Ferrari bu otomobilden sadece 9 adet üretti! Ferrari’nin özel tasarım otomobili GTZ Nibbio kaç paraya satılacak?

Ferrari bu otomobilden sadece 9 adet üretti! Ferrari’nin özel tasarım otomobili GTZ Nibbio kaç paraya satılacak?

Ferrari ve Zagato arasındaki iş birliği 70 yılı aşkın bir süredir devam ediyor. İtalyanın iki dev markasının son iş birliği Ferrari GT Nibbio modeli şimdiye kadar sadece 9 tane üretilmiştir.  

Yeni Ferrari GTZ Nibbio tasarımı

Ferrari GTZ Nibbio aslında 599 GTB Fioran’dan ilham alınarak tasarlandı. Ancak yeni Ferrari GTZ Nibbio modeli şık otomobillerini hatırlatmak için yeniden tasarlandı.

Zagato, GTZ Nibbio modelin karakteristik tavanını yeniden tasarlayarak otomobilin ön ve arka tasarımlarında radikal değişikliklere imza attı. İç tasarımda ise kahverengi deri döşeme ve lüks karbon fiber detaylar yer alıyor.

FERRARİ VE ZAGATO’NUN İMZA OTOMOBİLİ

Milano’lu Zagato tasarım atölyesi, 612 beygir güç ve 607 Nm tork üreten, Ferrari’nin ihtişamlı V12’sini kaput altında bırakmayı tercih etti. Böylece otomobilin 0’dan 100 km/sa hızlanması 3.7 saniye sürüyor ve sofistike aerodinamik tasarım ve neredeyse zihni sinir diyebileceğimiz, çok gelişmiş bir çekiş kontrol sistemiyle beraber otomobil 330 km/sa gibi ciddi derecede yüksek hızlara ulaşabiliyor!

İçeriği Oyla

Yorum yapın