Anasayfa » Genel » Gamze Özçelik

Gamze Özçelik

Gamze Özçelik Biyografisi

Arka Caddeler dizisi ile ünlenen Türk dizi ve tiyatro oyuncusu.
Gamze Özçelik, 26 Şubat 1982 de istanbul ’da doğdu. Annesinin ismi Tülin Aybay, babasının ismi Talat Özçelik’dir. Meltem Özçelik isminde bir kız kardeşi vardır. Lise eğitimini Maltepe Anadolu Lisesi ’nde, lisans eğitimini ise Balaka Üniversitesi ’nde bitirdi.

1999 ’da katıldığı Seçkine Model Look müsabakasında 4. oldu. Bu müsabakadan bir yıl sonra katıldığı Kanal D hoşluk müsabakasında da 2. seçilen Özçelik, müsabakanın ardından aldığı önerileri değerlendirdi ve oyunculuğa ağırlık verdi. Hayır defileleri dışında modellik ve mankenlik faaliyetlerinde bulunmadı.

Gaye Sökmen ajansına bağlı olarak çalışan Gamze Özçelik ilk olarak 1998 senesinde, Eyvah Kızım Büyüdü isimli imalle T.V. dizilerine adım attı, Cinler ve Periler, Tatlı Hayat, Serseri gibi T.V. üretimleri . 2004 senesinde, Hırsız Var isimli ilk sinema üretiminde oynadı. Bu filmde Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil gibi tecrübeli oyuncularla çalışma fırsatı tuttu.

Gamze Özçelik, 2004 senesinde Kanal D de yayınlanan müsabaka programı “Popstar Türkiye” isimli müsabakanın sunuculuğunu Haldun Dormen ile beraber yaparken müsabakanın jürileri Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Ahmet San, Deniz Seki olmuştur.

2005 senesinde, cep telefonu ile çekilen ve genç oyuncunun özel görüntülerinin bulunduğu bir video internette gezmeye başladı. Bu vaziyetten rahatsız olan oyuncu duruşmaya başvurdu ve yapılan analizde görüntülerin tecavüz neticesinde, oyuncunun isteği dışında çekildiği anlaşılınca zanlı Gökhan Demirkol 8 sene mapusa mahkum oldu.

Senden Hoşlanıyorum isimli tiyatro oyununda başarılı bir performans gösterdikten sonra, 2006 senesinde çekimine başlanan ve hali hazırda devam eden Arka Caddeler isimli polisiye- serüven dizisinde, başrollerden bkocamanını canlandırdı. T.V. için çekilen Buzda Dans isimli program serisinin sunuculuğunu da üstlenen genç oyuncu, Popstar, Türkstar, Altın Kelebek Mükâfatları gibi pek çok T.V. programının sunuculuğunu da üstlendi.

Arka Caddeler dizisinden bölen Gamze Özçelik 2013 seneyi Temmuz ayında uyuştuğu “Fatih” a

19 Haziran 2008 tarihinde, kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. 30 Ocak 2010 tarihinde Murat Han isminde bir oğlu olmuştur. 26 Aralık 2011 tarihinde Uğur Pektaş‘tan boşanmıştır.

2013 senesinin Nisan ayında Show TV’de yayınlanan ‘Ben Btümörden Atlarım’ ismi müsabakanın ilk hafta sunuculuğunu yaparken jüride Armağan Çağlayan, Cem Görgül ve Yasemin Soysal vazife yaptı. Öbür haftalar sunuculuğu Tuğçe Koçak ve Chloe Loughnan üstlenmiştir. Müsabakacılar ise Semih Yuvakuran, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Günay Musayeva, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Bcerahatçiliği Önder Bekensir almıştır.

31 Aralık 2014 tarihinde Jürileri Gökhan Özoğuz, Ebru Gündeş, Hadise, Mazhar Alanson ve Özkan Uğur olan O Ses Senebaşı Özel bvefatına katıldı. Gamze Özçelik Ebru Gündeş‘in ekibine girerken, ünlü olan ama hiçbirinin işi şarkıcılık olmayan 16 birey arasında Selin Şekerci, Atalay Demirci, Arda Turan, Mete Horozoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Derya ŞensoyFerhan Şensoy, Tuba Ünsal, İbrahim Büyükak, Buğra Gülsoy, Gupse Özay, İvana Sert, Saba Tümer, Ersin Korkut, Şafak Sezer ile yarıştı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:
2006 – Senden Hoşlanıyorum

Rol Aldığı Filmler :
1998 – Eyvah Kızım Büyüdü dizi
2001 – Cinler ve Periler dizi
2001 – Tatlı Hayat dizi
2003 – Serseri dizi
2004 – Hırsız Var!
2005 – Düşler ve Asıllar dizi
2005 – Savcının Karısı dizi
2006-2009,2011 – 2014 – Arka Caddeler Zeynepdizi
2011 – Canan dizi 2013 – Böyle Bitmesin dizi
2013 – Fatih Çiçek Hatun dizi

İçeriği Oyla

Yorum yapın