Anasayfa » Genel » Gazapizm

Gazapizm

Gazapizm Biyografisi

Sahne ismi Gazapizm olan Anıl Acar Türk rapçi ’dir.

Gazapizm , 20 Temmuz 1988 tarihinde Elazığ ’da doğmuştur. Sahne ismi Gazapizm ’in reel ismi Anıl Acar ’dır. Ailesi ile birlikte 1997 senesinde İzmir ’e göç etmişler ve İzmir ’de yaşamaktadır. Gençliğinde okuduğu yazar Colleen McCullough ’in “Gazap Kuşları” isimli romanından etkilenerek sahne ismini “Gazapizm” olarak kullanma kararı aldı.

Anıl Acar, Lise yarıyılında tanıştığı Engin Erel Gardiyan ve Aykut Şahin Sivo ile birlikte hip hop müzik ile ilgilenmeye başladı. Türkçe rap müziğine 2003 senesinde başladı ve evinde sınama kayıtlarının yanı gizeme rap lafları yazmaya başlamıştır. 2004 senesinde de ile birlikte YMF grubunu kurmuş ve stüdyoda kendi kayıt çalışmalarına başlamıştır. 2006 senesinde Az Kaldı mixtape albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. 2008 senesinde Gardiyan ile birlikte “Kan Değil Katran” isimli albümü internet civarında yayınladı.

2009 senesinde “Kalbum” isimli albümünü çıkardı. Bu yarıyılın ardından psikolojik meseleler yaşamış muayenehane majör bunalım teşhisi konulmuş ve uzun bir müddet rehabilitasyon görmüştür. Sağlık Kurumu sürecinde de yeni laflar yazmış rehabilitasyonunun ardından “Majör Bunalım” adlı albümü müzik piyasasına sürmüştür.

2012 senesinde Konak, İzmir’de Argo İzmir’i kurdu.

Anıl Acar ’ın cadde ağzı ile bestelediği parçaları ile alaka gördü. 2014 senesinde “Yeraltı Edebiyatı” isimli albümünü yayınladı. 2016 senesinde “Bir Gün Her Şey” isimli albümünü yayımladı. İzmir’de “Gece Sabahın” ve “Memleketsiz” isimli şarkıları için klip çekildi.

Anıl Acar, başrollerini Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Dilan Çiçek Deniz‘in paylaştığı Çukur isimli dizide 18 Aralık 2017 tarihinde oynayan 9. Bvefatta “Coşkuyu Yok” isimli şarkısının kullanılmasından sonra daha fazla tanınmaya başladı. Anıl Acar, daha sonra aynı dizi için Cem Adrian‘la “Kalbim Çukurda” isimli şarkıyı seslendirdi.

Albümleri :
2016 – Bir Gün Her Şey
2014 – Yeraltı Edebiyatı
2009 – Majör Bunalım
2009 – Kalbum
2008 – Kan Değil Katran
2006 – Az Kaldı mixtape

İçeriği Oyla

Yorum yapın