Anasayfa » Genel » Geri sayım başladı, ön siparişin alınmasına günler kaldı! Togg satışları başlıyor

Geri sayım başladı, ön siparişin alınmasına günler kaldı! Togg satışları başlıyor

Türkiye ’nin ilk yerli elektrikli arabayı olması sebebiyle büyük bir ehemmiyet taşıyan Türkiye ’nin Arabayı Teşebbüs Grubu ya da kısa ismiyle Togg, 29 Ekim 2023 tarihinde seri yapıma geçmişti. Seri yapımda çalışmaları devam eden Togg ’un ne zaman sipariş alacağı ya da ne zaman yollara düşeceği merak mevzusuydu. Resmi hesaplarından açıklama yapan Togg, tüm suallere cevap verdi.

Banttan inme merasimi ile nasıl görüneceğini gözler önüne serilen Togg ’a alaka beklenenden daha fazla olmuş ve pek çok vatandaş, ön sipariş için hazırlığa başlamıştı. Ön sipariş tarihini açıklayan Togg, aynı açıklaması içerisinde yollara düşeceği tarihi de verdi. Yalnızca günler sonra ön sipariş almaya başlayacağı bilinen Togg ’un özellikleri ise, son derece çekici.

TOGG NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Geri sayım başladı, ön siparişin alınmasına günler kaldı! Togg satışları başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın katıldığı tanıtımı ile seri yapıma geçen Togg ’un yollara düşmesi için markanın Bursa Gemlik ’teki fabrikasındaki çalışmaları yoğunlaştırıldı. Erdoğan ’ın test sürüşüne de çıktığı Togg ’un tasarımı ve gelişmiş erimi araba tutkunlarından bütün anekdot aldı. Şimdilerde sipariş takvimi ile merak uyandıran Togg ’tan açıklama ise geçtiğimiz gün geldi.

Yoğun bir alaka gören Togg, bu senenin mart ayında yollara düşeceğini, şubat ayında ise ön siparişleri alacağını duyurdu. Togg ’un mevzuya ait resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise; “Mart 2023 tarihinde yollara çıkacak uslu makinemize olan alakayı iftiharla takip ediyoruz. Daha evvel de açıkladığımız gibi ön sipariş sürecini Şubat 2023 haysiyetiyle başlatacağız” ifadeleri yer aldı.

TOGG ÖZELLİKLERİ NELER?

Arkadan itişli 200 HP ve dört teker sürükleyişli 400 HP olmak üzere iki değişik motor eforu ile planlanan Togg, eşlerinden bir adım önde başlamak için birtakım ince değişler yaptı. Son sürati 180 kilometre/sa alan Togg ’un 400 HP versiyonunda 0-100 kilometre/sa süratlenmesi 4,8 saniyede hakikatleşirken; yapılan testlere göre, 200 HP versiyonunda süratlenme yalnızca 7,6 saniyede reelleşti.

Daha süratli koşul olması için teknik ekipmanı güçlü olan Togg ’un 30 dakikanın altında bir vakitte yüzde 80 doluluğa erişmesi ve 500 km erime sahip olması bekleniyor. Togg ilk olarak SUV ve Sedan versiyonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın