Anasayfa » Genel » Gigi Hadid

Gigi Hadid

Gigi Hadid Biyografisi

Amerikalı Moda İkonudur.

Gigi Hadid, 23 Nisan 1995 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD ’de doğmuştur. Bütün ismi Jelena Noura Hadid ’dir. Babası Filistinli Mohamed Hadid, annesi Hollanda asıllı Amerikalı eski model Yolanda Foster ’dır. Bella isminde kız kardeşi ve Anwar isminde erkek kardeşi vardır. Annesi ve babası 2000 senesinde boşanmıştır. Gigi Hadid, 2013 senesinde Malibu High School’dan mezun oldu. Liseden mezun olduktan sonra New York‘a taşındı. Modellik yapmaya başladı. Aynı zamanda New York’ta bir üniversite olan The New School’da eğitimine devam etmektedir.

2011 senesinde Img Modellik ajansı bağlıbaşlamıştır. Aslında henüz iki yaşındayken ünlü Guess işletmesinin “Baby Guess” reklamında da oynadı. 2012 senesinden itibaren yine Guess markasının suratı oldu. İlk defa 2014 senesinde Desigual markasının defilesi için podyuma çıktı.

2014 senesinde sevgilisi Avustralyalı şarkıcı Cody Simpson ’ın ”Surfboard” isimli şarkısının klibinde oynadı. 2015 senesinin Ocak ayında Maybelline markası için fihrist çekimlerinde bulundu. 2015 senesinde Pirelli takvimi için poz verdi.

Gigi Hadid, Avustralyalı şarkıcı Cody Simpson ve popstar Joe Jonas ile birlikte olduktan sonra 2015 senesinin Kasım ayından itibaren “One Direction” isimli müzik gurubundan bölen Zayn Malik ile birliktedir.

Gigi Hadid VMAN, Elle, Grazia, Cleo, Vogue, Sports, Illustrated, Paper magazine ve Schön! Magazine gibi mecmualarda yer aldı. Ayrıca 2015 senesinin Mayıs ayında Marc Jacobs, Chanel, Michael Kors, Jean Paul Gaultier and Max Mara defilelerinde brey gösterdi.

2015 senesinin Ağustos ayında yayınlanan Calvin Harris‘in ”How Deep Is Your Love” klibinde oynadı.

Kasım 2015‘te yakın dostu Kendall Jenner ile Victoria-s Secret Fashion Show podyumunda ilk defa yürüdü.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Those Wrecked by Success
2012 – Real Housewives of Beverly Hills
2012 – Virgin Eyes

İçeriği Oyla

Yorum yapın