Anasayfa » İlaç Rehberi » GineksinF

GineksinF

Gingobil nedir ne için kullanılır, Gingobil nasıl kullanılır, Gingobil’in saklanması, Gingobil’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Gingobil’in olası yan etkiler nelerdir.

Film Tablet

Ginkgo biloba ekstresi

Ambalaj:

 40 mg x 20 ve 50 film tablet.

Endikasyon:

 Organik Beyin sendromuna bağlı olarak gelişen serebral performans bozukluklarının semptomatik tedavisinde (hafıza zayıflığı, konsantrasyon bozukluğu,ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, kulak çınlaması ve baş ağrısı,primer hedef grup, primer dejeneratif demans, vasküler demans ve her ikisinin miks formlarındaki demans sendromları olan hastalarda);periferik arteriyel okluzif hastalıklarda Fontaine stage II (intermittan klodikasyon)’de ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi; vasküler veya involüsyona bağlı vertigo ve kulak çınlamasında endikedir.

Kontrendikasyon:

 Ginkgo glikozidlerine karşı önceden oluşmuş aşırıduyarlık durumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Gebelerde kullanılması önerilmez.

Yan Etkileri:

 Hafif gastrointestinal rahatsızlık,baş ağrısı, alerjik deri reaksiyonları görülebilir.

Doz Önerisi:

 Demans sendromunda günde 3 kez 1-2 Tablet kullanılır.Tedavinin süresi semptomların şiddetine bağlıdır ve bu kronik hastalıkta en az 8 hafta sürmelidir. Periferik arteriyel okluzif hastalık,vertigo ve kulak çınlamasında günde 3 kez 1 Tablet veya günde 2 kez 2 Tablet. Periferik arteriyel okluzif hastalıkta, ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi minimum 6 haftalık tedavi gerektirir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın